Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporFutbolFransa Euro Hazırlıklarına Başlarken Yorgunluk Faktörü Deschamps'ı Endişelendiriyor

Fransa Euro Hazırlıklarına Başlarken Yorgunluk Faktörü Deschamps’ı Endişelendiriyor

Fransa teknik direktörü Didier Deschamps, önümüzdeki ayki Avroya hazırlanırken sıkışık bir sezonun oyuncularına zarar vermiş olabileceğinden endişe ediyor.

Dünya Kupası finalistleri, 17 Haziran’da Avusturya’ya karşı Euro 2024 grup aşaması kampanyasını başlatmadan önce önümüzdeki ayın başlarında Lüksemburg ve Kanada’yı dostluk maçlarında oynayacak.

“En iyi durumda olan biriyle bile sıfır risk diye bir şey yoktur. Asla emin olamazsınız, “Deschamps Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, 25 üyeli bir Fransa ekibinin eğitim kampına başladığını söyledi.

“Ama açıkçası ben sihirbaz değilim. Mevcut zamanla hiçbir şeyi değiştiremezsiniz… hazırlanmak için üç haftamız olsaydı, işleri değiştirebilecek şeyler yapabilirdik. Ama uyum sağlayacağız ve optimize edeceğiz.”

Fransa en son Mart ayında Almanya’ya kaybettikleri ve kendi evlerinde dostluk maçlarında Şili’yi yendikleri zaman oynadı.

“Hepimiz bu Mart toplantısında oyuncuların normalden daha fazla yorgunluk yaşadıklarını analiz edebildik. Bu, maçların art arda gelmesiyle bağlantılıydı, “dedi Deschamps.

“Fiziksel yorgunluk ve psikolojik yorgunluk olabilir… diğer tüm yönlerin yanı sıra tazelik belirleyici bir faktör olabilir.”

Ancak endişelenmediği bir oyuncu kaptanı Kylian Mbappe’di.

“Kylian her zaman bir takım projesinin parçası olmuştur. Açıkçası kulübünde sorumlulukları var ama burada daha fazla olmasa da sorumlulukları var “dedi 55 yaşındaki Deschamps. “Bu konuda ona daha fazla dikkat etmeyeceğim.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar