Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceGadget İncelemesi: Huawei Watch Fit 3, Fitness Apple'dan Bir Isırık Alıyor

Gadget İncelemesi: Huawei Watch Fit 3, Fitness Apple’dan Bir Isırık Alıyor

2015 yılı, akıllı saat ve kişisel giyilebilir cihazlar için ufuk açıcı bir yıldı – Apple’ın Apple Watch’u tanıttığı yıldı. Ve o zamandan beri herkes yetişiyor. Apple watch’tan önce kişisel giyilebilir cihazlar ve hatta akıllı saatler vardı. Fitness takibi ve kişisel giyilebilir cihazlar alanında devrim yaratan marka Fitbit, ilk ürününü 2007 yılında piyasaya sürdü. Ve Garmin, güçlü Apple dikkatini akıllı saatlere çevirdiğinde – küçük de olsa – kendisi için bir niş açmıştı. Ancak neredeyse tüm Apple ürünleri gibi Apple Watch da hem göz alıcı olma hem de doğrudan teknoloji ve performans açısından hızla ölçüt haline geldi. Dünyanın dört bir yanındaki Samsung’lar, Xiaomiler, Fitbit’ler ve hatta Huawei’ler o zamandan beri radarlarında hedefe tam eğim yapıyorlar, ancak Apple Watch’un büyüsünün kodunu kıramadılar. Bu süreçte geleneksel görünümlü yuvarlak kadranları, ince dikdörtgen kadranları, hatta kare çakıl biçimli kadranları denediler ama hepsi boşuna. Sonunda Huawei, ‘onu yenemezsen katıl’ sloganını takip etmeye karar verdi ve yeni Watch Fit 3 için Apple Watch tasarım okulu’ndan bir yaprak aldı. Ancak birkaç adım daha ileri gitti. Apple Watch o kadar köklü ki, en son rakibinin bu incelemesine oldukça şişman bir referansla başlamak zorunda kaldık ve ikonik Apple giyilebilir tasarımı gerçekten de akıllı saatin fiili standart görünümü haline geldi. Ancak tahminimize göre Huawei, Watch Fit 3’ün tasarımıyla daha iyi bir performans sergiledi. Çinli devin bu yeni cihazı, Apple Watch’un temel tasarımını alıyor ve Apple’ın sahip olmadığı şekilde rafine ediyor.

 

Huawei Watch Fit 3, çapraz olarak 1,82 inçtir, bu da Apple Watch gibi çerçevesi olmadığı için ekranının boyutudur. Ancak Elmanın aksine“ ”çakıl taşı” bir tasarım değil, hataya kadar tamamlanmış şık ve düzleştirilmiş bir yüzeydir. Bu düzlük ve fırçalanmış metal kenarlar, Apple Watch’a göre daha akıllı ve minimalist bir görünüm kazandırıyor ve Apple’ın 10,4 mm’ye kıyasla 9,9 mm inceliği, manşetlerin ve manşonların altına kolayca kaymak için düzleştirilmiş üst kısım ile birleşiyor. Bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip klipsli kauçuk kayışlar ve 26g ağırlığı, saatin resmi bir giyim ortamında veya spor için uzun süreler boyunca bile bileğinize takılması için 3 one konforlu cihaza uymasını sağlar. Ayrıca sağ üst tarafa yerleştirilmiş Apple tarzı dönen bir koşu kadranı tacı da var, ancak Huawei, altındaki düğmeyle daha iyi gidiyor ve aynı hizada oturmasını sağlamak yerine daha iyi kullanım için yan panelden biraz dışarı çıkmasını sağlıyor. Sızlananlar ve sert çekirdekli Apple hayranları, tüm tasarımın ve görünümün en kötü ihtimalle orijinal olmadığını ve en iyi ihtimalle bir saygı duruşu olduğunu söyleyecekler, ancak Huawei, bu deneyimli gözden geçirenin görüşüne göre görünüm departmanında Apple Apple’ı ustaca geride bırakmayı başarıyor. Özellikler söz konusu olduğunda da sarkma yok. Bu 1.82 inçlik ekran, 1.500 nit parlaklık sayesinde doğrudan güneş ışığı altında bile net ve canlı bir OLED’DİR – telefon ekranlarında daha kolay bulabileceğiniz bir sayı. Ve bu parlaklık pil ömrünü gerçekten çok fazla etkilemiyor. Huawei, tek bir şarjla 10 gün olduğunu iddia ediyor ve normal kullanımda sürekli olarak 11 ile 12 gün arasında kalırken, ekranı her zaman açık bırakmak bile bize tekrar sulanması gerekmeden sekiz gün önce verdi. Watch Fit 3, hem Android hem de iOS ile uyumlu Huawei’nin Harmony işletim sistemini çalıştırıyor, bu nedenle eşleştirip kullanamayacağınız kesinlikle bir cep telefonu yok. Bu, çok yönlülük söz konusu olduğunda hem Apple hem de Samsung akıllı saatler üzerindeki kitaplarımızda anında birebirdir. Harmony işletim sisteminin ekranı ve animasyonları keskindir ve işletim sistemi sorunsuz, sorunsuz ve hızlı çalışır. Ekranın dokunma ve kaydırma girişine verdiği yanıt da tam olarak doğrudur ve döndürülebilir tepenin dokunsal tepkisi sağlam bir şekilde güven uyandırıcıdır, bu da cihazı koşarken veya egzersiz yaparken hassas bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ve Huawei, Watch Fit 3’ü esas olarak fitness için tasarladı. Çok sayıda izlenebilir spor moduna sahiptir; ağırlık kaldırıyor, koşuyor, bisiklete biniyor, vücut ağırlığı veya aerobik egzersizler yapıyor veya bir spor yapıyor olsanız da, onu takip edecek bir modu vardır.

 

Açıkçası, tüm bu modları kullanamadık ve sprintler ile bir futbol oyunu arasında nasıl ayrım yapabileceğine dair şüpheci kaldık, ancak Watch Fit 3, kalp atış hızı, kan oksijen seviyeleri ve uyku gibi temel bilgileri son derece iyi yapıyor. Ayrıca bilgiler hem saat ekranında hem de özellikle eşleştirilmiş mobil cihazınızdaki Huawei Health uygulamasında güzel bir şekilde düzenli bir şekilde görüntülenir. Yakınmalara gelince, Apple Watch veya Samsung’un akıllı saatlerinin aksine, Harmony işletim sistemi yalnızca statik metin mesajları görüntüler ve kendi yazdığınız mesajla yanıt vermenize izin vermez, bunun yerine yalnızca bir dizi önceden ayarlanmış stok yanıtı sağlar. Ayrıca, bir fitness moduna her girdiğinizde çalan ve ardından hayati göstergelerinizi haykırmak için her 10 dakikada bir cıvıldayan sinir bozucu bir ses de vardır. Neyse ki, bu varsayılan modu kapatabilirsiniz, ancak nitpick’e göre bu bize sarsıcı geldi. Yine de Dh599 fiyat etiketi hakkında hiçbir şey sarsıcı değil. Temel izleme doğruluğu, tasarımı, kullanım kolaylığı ve hızı ve segment lideri pil ömrü ile birleştiğinde, bu gerçekten katil bir fiyattır. Watch Fit 3 ile yanlış gidemezsiniz ve Huawei, bu mükemmel klonla Apple’ın pazar payından bir parça ısırır. Huawei İzle Fit 3 smartwatch İsabetler:
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar