Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGauff, Grand Slam Başarısı ile Eşit Bir Olimpiyat Altını Kazandığını Söylüyor

Gauff, Grand Slam Başarısı ile Eşit Bir Olimpiyat Altını Kazandığını Söylüyor

Coco Gauff, COVID testi pozitif çıktıktan sonra 2021’de Tokyo Olimpiyatları’nda yarışma şansından mahrum bırakıldı ve Amerikalı, Paris Oyunlarında madalya kazanmanın bu yıl onun için Grand Slam başarısıyla eşit olacağını söyledi.

20 yaşındaki oyuncu, tenis etkinliği 27 Temmuz’da, bu ayın sonunda başlayacak olan Fransa Açık’ta ikinci bir Grand Slam şampiyonluğu için teklif vereceği Roland Garros’ta başladığında Maçlarına çıkmaya hevesli.

“Benim için Olimpiyatlar en önemli önceliktir. Büyük Çarpmalara eşit diyebilirim, “dedi Gauff İtalyan Açık’ta gazetecilere verdiği demeçte.

“Daha önce hiç oynamadığım için üstüne veya altına koymazdım. Bu benim ilk seferim.

“Açıkçası, her zaman iyi yapmak istiyorum, madalya almaya çalışıyorum. Ama hazırlık ilginç olacak çünkü daha önce çimden kile geçişi hiç yapmadım.

“Üzerinde çok fazla baskı yapmıyorum çünkü gerçekten deneyime tamamen dalmak istiyorum. Umarım hayatım boyunca birden çok kez alabilirim. Bunu hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim olarak değerlendireceğim.”

Gauff’un odak noktası, 26 Mayıs’ta başlayacak olan Fransa Açık’a hazırlanmak ve üç numaralı dünya, hizmetini iyileştirmenin geçen yılki ABD Açık zaferinin ardından başka bir Grand Slam şampiyonluğu kazanmanın anahtarı olabileceğini söyledi.

2022 Fransa Açık’ta ikinci olan Gauff, “Bence benim için dürüst olmak gerekirse geçen haftadan daha iyi hizmet ediyor” diye ekledi.

“Oyunumun diğer bölümlerinin geliştiğini hissediyorum. Eğer bunu halledebilirsem, bence bu beni çok iyi bir Roland Garros’a ayarlayacaktır.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar