Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaGazze Yetkilileri, İsrail Ordusunun Tahliye Emrini Verdiği iki Refah Bölgesine Saldırdığını Söyledi

Gazze Yetkilileri, İsrail Ordusunun Tahliye Emrini Verdiği iki Refah Bölgesine Saldırdığını Söyledi

Gazze sivil savunma ve yardım yetkilileri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail jetlerinin Filistin kentinin olası bir kara istilası öncesinde İsrail ordusunun tahliye edilmesini emrettiği Refah’ın doğusundaki iki bölgeye saldırdığını söyledi.

Gazze sivil savunma ajansı sözcüsü Ahmed Rıdvan afp’ye verdiği demeçte, “İsrail işgalinin hedeflediği bölgeler Gazze Uluslararası Havaalanı, El Şuka bölgesi, Ebu Halawa bölgesi, Salaheddin caddesi bölgesi ve Salam mahallesinin çevresine yakın” dedi. Başka bir yardım görevlisi grevleri doğruladı.

İsrail ordusu derhal bir yorumda bulunmadı, ancak Pazar günü erken saatlerde El Şuka ve El Selam sakinlerine tahliye edilmelerini ve insani bir bölgeye taşınmalarını emretti.

Kızılay Cemiyeti acil durum operasyonları departmanından Usame el-Kahlut afp’ye bombalamanın Refah’ın doğu bölgelerini hedef aldığını söyledi.

“Evleri hedef aldığı açık, ancak hedeflenen bölgelerdeki mağdurların varlığı hakkında herhangi bir iletişim veya bilgi almadık” dedi.

30 yaşındaki Doğu Refah sakini Yakub El-Şeyh Seleme, bombalamanın El-Salam, El-Şuka ve diğer bölgelerde yoğun olduğunu söyledi.

Salam afp’ye verdiği demeçte, “Büyük patlamalar ve korkunç hava ve topçu bombardımanı sesleri var” dedi.

“Çocuklar ve kadınlar korkuyor ve nereye gideceklerini bilmiyorlar” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar