Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketGüney Afrika Skittle Afganistan İlk T20 Kriket Dünya Kupası Finaline Ulaşacak

Güney Afrika Skittle Afganistan İlk T20 Kriket Dünya Kupası Finaline Ulaşacak

Klinik bir Güney Afrika, Çarşamba günü Trinidad’daki ilk Twenty20 Dünya Kupası yarı finalinde kapsamlı bir dokuz küçük kapı zaferine giderken Afganistan’ı 56’ya düşürdü ve Proteas’ı ilk finallerine gönderdi.

Güney Afrika için 1992’ye kadar uzanan sekiz kısa formatlı Dünya Kupası yarı finalinde ilk zaferdi ve şimdi Perşembe günü Hindistan ile İngiltere arasında Cumartesi günü Barbados’ta şampiyonluk için ikinci yarı finalin galibi olacak.

Çok yıllık başarısızlar, Afgan vuruşunu Brian Lara Stadyumu’nda 12’den daha az bir sürede, kabuklu rakiplerini T20 enternasyonallerinde şimdiye kadarki en düşük skorlarıyla sınırlamak için yırttıkları için hiçbir şeye benzemiyorlardı.

Turnuva sırasında Güney Afrika’nın vuruşu zaman zaman kekeledi ve Fazalhaq Farooqi, Quinton de Kock’u erken yendi, ancak Reeza Hendricks ve kaptan Aiden Markram, Proteas’ı dokuz turda daha fazla kayıp vermeden hedeflerine ulaştırdı.

Markram, “Bir kupayı kaldırmada bir kez daha çatlamamız bizi gerçekten üzdü” dedi.

“Oyunlarımızın çoğu gerçekten yakındı ve sabahın erken saatlerinde evde uyanan birçok insan olduğunu biliyorum ve onlara çok fazla gri saç verdik.

“Umarım bu akşam onlar için biraz daha rahatlatıcıydı.”

Pazartesi günü St Vincent’taki son Süper Sekiz maçında Bangladeş’e karşı heyecan verici bir zafer kazandıktan sonra ilk yarı finalini oynayan Afganistan, atışı kazandı ve vurmayı seçti.

Turnuvanın en golcü oyuncusu Rahmanullah Gurbaz ve İbrahim Zadran, son dörde kadar olan masal koşularında üç asırlık açılış ortaklıkları ile Afgan vuruşunun dayanak noktası olmuştu.

Ancak sol kol hızlı Marco Jansen (3-16), açılışta tahtada sadece dört koşusu olan bir ördek için Gurbaz’ı çıkardı ve üçüncü turda dokuz kişilik Gulbadin Naib’e döndü.

Paceman Kagiso Rabada (2-14) dördüncü turda Zadran ve Mohammad Nabi’yi birer birer birkaç tur atmak için güzel bir çizgi ve uzunluk bulduğu için diğer uçtan mühlet yoktu.

Üçüncü hızlı Anrich Nortje (2-7) birkaç kaleyle içeri girdi ve sol kol bilek döndürücü Tabraiz Shamsi (3-6), Afganistan’ın bir T20 Dünya Kupası yarı finalinde 100’den az koşu yapan ilk takım olmasıyla kuyruğu sildi.

Kasvetli beklentiler

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar