Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHac 2024: Suudi Arabistan Hacılar için ilk Dijital Cüzdanı Piyasaya Sürdü

Hac 2024: Suudi Arabistan Hacılar için ilk Dijital Cüzdanı Piyasaya Sürdü

Suudi yetkililer 2 Haziran Pazartesi günü Umre ve Hac hacılarına hizmet veren türünün ilk uluslararası dijital cüzdanı olan “Nusuk Cüzdan” ı piyasaya sürdüler.

Suudi Basın Ajansı’na (SPA) göre, bu dijital cüzdan hacıların para ve harcamalarının yönetimine izin veriyor ve bir bankacılık altyapısı tarafından destekleniyor.

Yetkililere göre, Nusuk Cüzdan, kullanıcılar için en yüksek güvenlik standartlarını sağlamak için en yeni gelişen teknolojileri ve şifreleme tekniklerini kullanıyor.

Suudi Hac ve Umre Bakanlığı (MoHU), programı başlatmak için Suudi Ulusal Bankası (SNB AlAhlı) ile ortaklık kurdu.

Çevrimiçi kimlik hizmeti

Suudi İçişleri Bakanlığı, Mayıs 2024’te bu sezon için Hac vizesiyle Krallık dışından gelen hacılar için dijital kimlik hizmetini başlattı (AH 1445 yılı).

Hizmet, hükümetin Suudi Vizyonu 2030’un hedefleriyle uyumlu olarak dijital dönüşümü teşvik etme ve teknolojiyi insanlara hizmet etmek için kullanma taahhüdünün bir parçasıdır

Eylül 2022’de Suudi Arabistan birleşik bir hükümet platformu başlattı, “Nusuk.sa ” bu, dünyanın her yerinden hacıların geliş prosedürlerini kolaylaştırıyor. Nusuk.sa hacı Deneyimi Programının girişimlerinin bir parçası olan Mekke ve Medine’ye açılan yeni bir kapıdır.

Katı hac kuralları

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar