Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHac 2024: Suudi Arabistan, Hacıların Güvenli ve Hızlı Seyahat için E-Scooter Kullanmasına...

Hac 2024: Suudi Arabistan, Hacıların Güvenli ve Hızlı Seyahat için E-Scooter Kullanmasına İzin Veriyor

Suudi Arabistan, hacıların bu yılki Hac sezonunda elektrikli scooter kullanmasına izin verecek. Bu önlem, hafif, güvenli ve verimli bir ulaşım şekli sağlayarak hacıların deneyimini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Elektrikli scooter kullanımı için üç özel yol belirlenmiştir: Müzdalife – Mina yolu, Jamarat tesisinin yaya yolu – batı ve Jamarat tesisine giren yaya yolu – doğu.

Her yol yaklaşık 1,2 kilometre uzunluğunda ve 25 metre genişliğindedir ve güvenli seyahat için geniş alan sunar.

Saatte yaklaşık 15 kilometre maksimum hıza sahip elektrikli scooterların kullanımı kolaydır ve zaman açısından verimlidir, bu da onları hacılar için ideal bir seçenek haline getirir. Bu gelişmiş, ekonomik ve lüks ulaşım çözümü, genel Hac deneyimini önemli ölçüde iyileştirerek hem güvenlik hem de hız sağlar.

Medine bölgesindeki Suudi Sağlık Bakanlığı şubesi de Cumartesi günü Peygamber Camii yakınlarındaki Merkez Bölgede Akıllı Robot hizmetini başlattı.

Suudi Basın Ajansı’nın (SPA) aktardığına göre şube, hizmetin dünyanın dört bir yanından 96’dan fazla dilde hacıların güvenliği ve farkındalığı için eğitim mesajları, rehberlik ve sağlık talimatları sunmayı ve yayınlamayı amaçladığını söyledi.

Bu arada Sağlık Bakanlığı Medine şubesi gönüllü ve bilinçlendirme ekipleri, 220 kadın ve erkek gönüllü ve 12’nin üzerinde ekiple Allah’ın misafirlerine hizmet etmek için gece gündüz çalışarak saha çalışmalarına devam ediyor.

Hac mevsiminde Peygamber Camii ve erişim yolları, Prens Muhammed bin Abdülaziz Uluslararası Havaalanı ve Haramain Tren İstasyonu’nun yanı sıra Kuba, Handaq, Seyyid El-Şuhada ve Mikat Zülhülayfe camilerinde sağlık ve acil durum hizmetleri sağlarlar.

Hac 14 Haziran’da başlayacak

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar