Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHac: Mısır'da Sıcak Nedeniyle Ölenlerin Sayısı En Az 600'e Yükseldi

Hac: Mısır’da Sıcak Nedeniyle Ölenlerin Sayısı En Az 600’e Yükseldi

Bir Arap diplomat Çarşamba günü Afp’ye verdiği demeçte, hac ziyareti sırasında en az 600 Mısırlının öldüğünü ve Pazartesi günü 51,8 santigrat dereceye (125 derece Fahrenheit) ulaşan kavurucu sıcağa atıfta bulunduğunu söyledi.

Diplomat, Arap yetkililerin daha önce en az 323 Mısır ölümünün bir rakamını bildirmesinin ardından, “(yeni teyit edilen) ölümlerin tümü de sıcaktan kaynaklanıyordu” dedi.

Hac Cuma günü başladı.

Tunus haber ajansı Tunus Afrique Presse Salı günü yaptığı açıklamada, Hac sırasında otuz beş Tunus vatandaşının öldüğünü söyledi.

Tunus haber ajansı Tunus Afrique Presse Salı günü yaptığı açıklamada, Hac sırasında otuz beş Tunus vatandaşının öldüğünü söyledi.

Diğer aileler Suudi hastanelerinde kayıp yakınlarını aramaya devam ederken, aile üyeleri sosyal medyada bu ölümlerin çoğunun aşırı sıcaktan kaynaklandığını söyledi.

Ürdün dışişleri bakanlığı, Ürdünlü hacılar için Salı günü 41 cenaze izni verdiğini açıkladı. Daha önce bakanlık, Hac sırasında en az altı Ürdün vatandaşının sıcak çarpmasından öldüğünü söyledi.

İran devlet haber kuruluşu IRİNN Salı günü yaptığı açıklamada, ölüm nedenlerini belirtmeden on bir İranlının öldüğünü ve 24’ünün hac sırasında hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Agence de Presse Sénégalaise Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hac sırasında üç Senegalli vatandaşın da öldüğünü söyledi.

Endonezya sağlık bakanlığı verileri Salı günü yaptığı açıklamada, hac sırasında yüz kırk dört Endonezya vatandaşının öldüğünü gösterdi. Veriler, ölümlerin herhangi birinin sıcak çarpmasına bağlı olup olmadığını belirtmedi.

Pazartesi günü Reuters’e konuşan bir Suudi sağlık yetkilisi, ölüm raporlarının çoğunun yayınlanmasından önce, yetkililerin aşırı yüksek sıcaklıklar arasında Müslüman hacılar arasında olağandışı bir ölüm fark etmediklerini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar