Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHamas, Ayrıntılar Üzerinde Müzakereye Hazır BM Ateşkes Kararını Kabul Etti

Hamas, Ayrıntılar Üzerinde Müzakereye Hazır BM Ateşkes Kararını Kabul Etti

Üst düzey Hamas yetkilisi Sami Ebu Zühri Salı günü Reuters’e verdiği demeçte, Hamas’ın BM Güvenlik Konseyi’nin ateşkes kararını kabul ettiğini ve ayrıntılar üzerinde görüşmeye hazır olduğunu belirterek, İsrail’in buna uymasını sağlamanın Washington’a bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Hamas, ateşkes, İsrail askerlerinin geri çekilmesi ve rehinelerin İsrail tarafından tutulan tutuklularla takas edilmesine ilişkin BM güvenlik konseyi kararını kabul ettiğini söyledi.

Ebu Zühri, “ABD yönetimi, işgali BM Güvenlik Konseyi kararının uygulanmasında savaşı derhal sona erdirmeye zorlama konusundaki taahhütlerini yerine getirmek için gerçek bir sınavla karşı karşıya.” dedi.

Konsey Mart ayında Hamas’ın elinde bulunan tüm rehinelerin derhal ateşkes ve koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep etti.

Aylardır ABD, Mısır ve Katar’dan müzakereciler ateşkese aracılık etmeye çalışıyorlar. Hamas, Gazze Şeridi’ndeki savaşın kalıcı bir şekilde sona erdirilmesini ve İsrail’in 2,3 milyonluk yerleşim bölgesinden çekilmesini istediğini söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar