Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Başbakanı Modi, Hintçe Radyo Programını Başlattığı için Kuveyt Hükümetine Teşekkür Etti

Hindistan Başbakanı Modi, Hintçe Radyo Programını Başlattığı için Kuveyt Hükümetine Teşekkür Etti

Hindistan kültürünün ve mirasının dünya çapında genişlemesinin altını çizen Başbakan Narendra Modi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Kuveyt hükümetinin Hintçe Ulusal Radyosunda özel bir program başlattığını ve hükümete ve ülke halkına bu “harika girişimi” üstlendikleri için teşekkür ettiğini söyledi.

‘Mann Ki Baat’ın 111. bölümünde Başbakan Modi, Kuveyt’te yayınlanan radyo programının ses klibini çaldı. Radyo jokeyi ses klibinde Hindistan ile Kuveyt arasındaki bağlardan ve iki ulusun kültüründen bahsettiklerini söyledi. Her Pazar Hintçe olarak 30 dakika yayınlanan radyo programının Hint kültürünün farklı renklerine sahip olduğunu belirtti.

Başbakan Modi şunları söyledi: “Kuveyt hükümeti Ulusal Radyosunda ve Hintçe’de de özel bir program başlattı. Her Pazar ‘Kuveyt Radyosu’nda yarım saat yayınlanmaktadır. Hint kültürünün farklı renklerini içerir. Sanat dünyasıyla ilgili filmlerimiz ve tartışmalarımız oradaki Hint topluluğu arasında çok popüler “.

Ayrıca şunları söyledi: “Kuveyt yerel halkının da buna büyük ilgi gösterdiği söylendi. Bu harika girişimi gerçekleştirdikleri için Kuveyt Hükümetine ve halkına yürekten teşekkür ediyorum. Hangi Hintli, kültürümüzün bugün tüm dünyada zafer kazanmasından memnun olmayacak!”

Nisan ayının başlarında, ilk Hintçe radyo yayını Kuveyt’te başladı. Kuveyt’teki Hindistan Büyükelçiliği, her Pazar FM 93.3 ve AM 96.3’te Kuveyt Radyosunda Hintçe bir program başlattığı için Kuveyt Enformasyon Bakanlığı’nı övdü.

Başbakan Modi, ‘Mann Ki Baat’ın 111. bölümünde, Türkmenistan Cumhurbaşkanının Mayıs ayında milli şairlerinin 300. yıldönümü vesilesiyle Gurudev Rabindranath Tagore’un heykelini açtığını da söyledi.

“Türkmenistan’da milli şairlerinin 300. doğum yıldönümü bu yıl Mayıs ayında kutlandı. Bu vesileyle Türkmenistan Cumhurbaşkanı, dünyanın 24 ünlü şairinin heykellerini tanıttı. Bu heykellerden biri Gurudev Rabindranath Tagore’a ait. Bu Gurudev için onurdur, Hindistan için onurdur”.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar