Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Dışişleri Bakanı, Yeni Delhi-Doha İlişkilerini Güçlendirmek için Katar Başbakanı ile Görüştü

Hindistan Dışişleri Bakanı, Yeni Delhi-Doha İlişkilerini Güçlendirmek için Katar Başbakanı ile Görüştü

Hindistan Dışişleri Bakanı Jaishankar, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani ile Doha’da bir araya geldi. İkili, çeşitli sektörlerdeki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve kilit bölgesel zorlukların ele alınması konusunda görüşmelerde bulundu.

Jaishankar, gün boyu süren resmi ziyareti sırasında Hindistan Başbakanı Narendra Modi’den Emir, Tamim bin Hamad Al Thani ve Başbakan Al Thani’ye sıcak selam ve dileklerini iletti.

Siyasi, ticaret, yatırım, enerji, teknoloji, kültür ve insandan insana değişimlerde işbirliğini vurgulayarak Hindistan-Katar ilişkisinin sağlam doğasının altını çizdi.

Jaishankar, “Siyasi, ticaret, yatırım, enerji, teknoloji, kültür ve insanlarla insan bağlarına odaklanan ikili ilişkimizi gözden geçirdik” dedi.

Tartışmalar ayrıca bölgesel ve küresel sorunları da araştırdı. karşılıklı endişe. Jaishankar, Başbakan Al Thani’nin Gazze’deki durumla ilgili paylaştığı ve iki ülke arasındaki acil uluslararası meselelerdeki diyaloğun derinliğini yansıtan görüşlere duyduğu takdiri dile getirdi.

Jaishankar’ın Körfez ülkesini ziyareti, her iki tarafın da siyasi, ticaret, yatırım, enerji, güvenlik, kültürel ve insandan insana ve karşılıklı çıkarların bölgesel ve uluslararası konuları dahil olmak üzere ikili ilişkilerin çeşitli yönlerini gözden geçirmesini sağlayacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar