Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Savaş Gemisi, Pakistanlı Mürettebat Üyesine İran Balıkçı Gemisinde Yardım Ediyor

Hindistan Savaş Gemisi, Pakistanlı Mürettebat Üyesine İran Balıkçı Gemisinde Yardım Ediyor

Hindistan Donanması sözcüsü, Hindistan Donanması’nın bir imdat çağrısına yanıt verdiğini ve İran balıkçı gemisi Al Rahmani’deki Pakistanlı bir mürettebat üyesine kritik tıbbi yardım sağladığını söyledi.

Savaş gemisi, INS Sumedha, Arap Denizi’ndeki korsanlıkla mücadele operasyonları için konuşlandırıldı, Nisan ayının erken saatlerinde balıkçı gemisi Al Rahmani’yi ele geçirdi 30, Hindistan Donanması Sözcüsü tarafından X”te yayınlanan açıklamaya göre. Geminin biniş ekibi ve tıp uzmanları balıkçı gemisine bindi ve mürettebat üyesine tıbbi yardım sağladı.

Sözcü şunları söyledi: “Bir imdat çağrısına hızlı bir yanıt olarak, #İNSSumedha, #Arabiansea’daki #antipiracy operasyonları için görevlendirilen misyon, mürettebatından birinin boğulma vakası nedeniyle İranlı bir fv’ye (20 Pakistanlı mürettebatla) kritik tıbbi yardım sağladı. üye.”

“İmdat çağrısına hızlı bir şekilde yanıt veren INS Sumedha, # 30Apr 24’ün erken saatlerinde FV Al Rahmani’yi yakaladı. Geminin biniş ekibi ve tıp uzmanları fv’ye bindiler ve aktif nöbetlerle nefes almakta güçlük çeken mürettebat üyesine tıbbi yardım sağladılar “dedi.

Hindistan Donanması Sözcüsü, tıbbi yönetimden sonra hastanın bilinçli olduğunu ve klinik olarak rahatladığını söyledi.

“Tıbbi yönetim sonrası hasta odaklı, bilinçli ve klinik olarak rahatlamıştı. #Indiannavy’nin görev konuşlandırılmış birimlerinin amansız çabaları, bölgede faaliyet gösteren denizcilerin korunmasına ve onlara yardım edilmesine yönelik kararlı taahhüdünü simgeliyor “dedi.

Hindistan Donanması’ndan yapılan açıklamada, 28 Nisan’da Hindistan savaş gemisi INS Kochi, Panama bayraklı bir ham petrol tankerine yapılan saldırıyı içeren deniz güvenliği olayına yanıt verdi.

Sıkıntılı petrol tankeri Hindistan Donanması gemisi tarafından ele geçirildi ve durumu değerlendirmek için Hindistan Donanması helikopteri tarafından havadan keşif yapıldı.

Ek olarak, artık risk değerlendirmesi için sıkıntılı gemiye bir Patlayıcı Mühimmat İmha (EOD) ekibi de yerleştirildi.

Hindistan Donanması’ndan yapılan açıklamada, toplam 30 mürettebatın (22 Hindistan vatandaşı dahil) güvende olduğu ve geminin bir sonraki limana tarifeli geçişine devam ettiği bildirildi.

“IN ship’in hızlı hareketi, Hindistan Donanması’nın bölgede dolaşan denizcileri koruma konusundaki kararlılığını ve kararlılığını yineliyor” diye ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar