Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan Seçim Sonuçları: Piyasalar Modi için Zafer Marjı Olarak Düştü Erken Trendlerde...

Hindistan Seçim Sonuçları: Piyasalar Modi için Zafer Marjı Olarak Düştü Erken Trendlerde Belirsiz

Erken oylama eğilimleri, Başbakan Narendra Modi’nin Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderliğindeki ittifakının hafta sonu yapılan çıkış anketlerinin öngördüğü gibi ezici bir çoğunluk kazanmasının muhtemel olmadığını öne sürdüğü için, Hindistan finans piyasaları Salı sabahı sert bir şekilde satıldı.

“NDA için rakamlar bastırılmış ve beklentilerin altında. Bu yüzden yatırımcılar gergin olduğu için kar rezervasyonuna tanık oluyoruz. Daha fazla netlik için bir saat daha beklememiz gerekiyor, “diyor Mumbai merkezli Wealthmills Securities’in hisse senedi stratejisi direktörü Kranthi Bathini.

Ancak bu eğilimler devam ederse kar rezervasyonunun devam ettiğini ve uzadığını görebiliriz” dedi.

Hafta sonu yapılan çıkış anketleri, Modi’nin Ulusal Demokratik İttifakı (NDA) için büyük bir kazanç öngörerek, yatırımcıların sürekli ekonomik büyüme beklentileriyle desteklenmesiyle piyasaların Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesine yol açtı.

Yatırımcılar, yatırımcıların NDA’NIN kazanacağı toplam koltuk sayısı konusunda daha fazla netlik bekledikleri için piyasaların Salı günü satıldığını söyledi.

Nifty endeksi yüzde 3,76 düşüşle 22,389,85 puana gerilerken, BSE endeksi gün içinde yüzde 3,67 düşüşle 73,659,29 puanın en düşük seviyesine geriledi. Her iki endeks de Pazartesi günü ömür boyu en yüksek seviyelere ulaştı.

Bununla birlikte, 0425 GMT’YE gelindiğinde, her iki piyasa da her biri yüzde 2 civarında işlem yapmak için hafifçe toparlandı.

Pazartesi günkü kapanış itibariyle, gösterge endeksleri, Modi’nin Mayıs 2014’te başbakan olmasından bu yana değer olarak üç kattan biraz fazla büyümüştü.

Rupi, önceki 83.4375 kapanışına karşı dolar karşısında 83.1425 seviyesine kadar geriledi. Gösterge 10 yıllık tahvil getirisi, erken ticarette yüzde 7,02 ile 8 baz puan arttı.

“Açıkçası, erken sonuç eğilimleri piyasalar için olumlu değil. Ancak emin olmak gerekirse, BJP / NDA hükümeti kurmak için gereken 272 sandalyeyi yönettiği sürece, düşüş genel olarak yalnızca kısa vadeli bir tepki olacaktır, “diyor Sharekhan’ın kıdemli başkan yardımcısı ve sermaye piyasası stratejisi başkanı Gaurav Dua.

Pazartesi günkü piyasalardaki ralli, Modi liderliğindeki yeni bir hükümet altındaki ekonomik görünüm konusundaki iyimserlikle beslendi.

Federe Hermes’in gelişmekte olan piyasa hisse senetleri portföy yöneticisi Vivek Butoria, “Piyasalar beklenen seçim sonuçları etrafında toplandı ve Hindistan konusunda iyimser olmamak çok zor” dedi.

“Yatırımları çekmek için politikalar uygulanıyor ve küresel tedarik zincirinin yeniden düzenlenmesi zaman içinde Hindistan’a fayda sağlayacak. Elektronik ve kimya ihracatı açısından şimdiden bazı faydalar görmeye başlıyoruz.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar