Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEHindistan: Sıcak Hava Dalgasında En Az 56 Ölü; Yaklaşık 25.000 İnme Vakası...

Hindistan: Sıcak Hava Dalgasında En Az 56 Ölü; Yaklaşık 25.000 İnme Vakası Kaydedildi

Hindistan, hükümet verilerine dayanarak yerel basında çıkan haberlere göre, Mart ayından mayıs ayına kadar ülke genelinde birkaç sıcak hava dalgası gününden sonra yaklaşık 25.000 şüpheli sıcak çarpması vakası gördü ve 56 kişi öldü.

Başkent Delhi ve yakındaki Rajasthan eyaletindeki sıcaklığın 50ºc’ye değmesiyle Mayıs, bölge için özellikle kötü bir ay oldu.

Buna karşılık, doğu Hindistan’ın bazı bölgeleri, siklon Remal’in etkisi altında sarsılıyor. Kuzeydoğudaki Assam eyaletinde şiddetli yağmur Salı gününden bu yana 14 kişiyi öldürdü.

Hindistan’ın yeni yapılan genel seçimlerinde görevli seçim yetkilileri de dahil olmak üzere en az 33 kişi, kuzeydeki Uttar Pradesh ve Bihar eyaletlerinde ve Cuma günü doğudaki Odisha eyaletlerinde sıcak çarpması şüphesiyle öldü.

Ulusal Hastalık Kontrol Merkezi’nden (NCDC) elde edilen veriler, 46 sıcağa bağlı ölüm ve 19.189 şüpheli sıcak çarpması vakası ile durumun Mayıs ayında en kötü olduğunu gösterdi.

Hindu gazetesinin haberine göre, şüpheli vakalar da dahil olmak üzere Hindistan’daki toplam ölüm sayısı 80’de çok daha yüksek olabilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar