Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan'ın Yorucu Seçim Kampanyası Sona Erdi

Hindistan’ın Yorucu Seçim Kampanyası Sona Erdi

Hindistan’ın bunaltıcı sıcağında oynanan genel seçimlerinde iki aydan fazla süren yorucu ve sert kampanya, Başbakan Narendra Modi’nin seçim bölgesinin oy kullanacağı son oylama aşamasından iki gün önce Perşembe günü sona erdi.

Hindistan, 19 Nisan’da dünyanın en büyük seçimlerinde yedi aşamada oy kullanmaya başladı ve 1 Haziran’da sona erecek. Oylama bittikten sonra televizyon kanalları çıkış anketleri ve proje sonuçları yapsa da oylar 4 Haziran’da sayılacak.

Rekor düzeyde üst üste üçüncü bir dönem arayan ve kazanması beklenen Modi, yeniden seçim kampanyasına son 10 yıldaki başarılarına odaklanarak başladı, ancak kısa süre sonra onları Hindistan Müslümanlarını desteklemekle suçlayarak çoğunlukla muhalefeti hedef almaya geçti.

Hindistan’ın seçim kuralları, oylama başlamadan yaklaşık 36 saat önce kampanya yürütmeyi durduruyor.

Modi Perşembe günü kuzeydeki Pencap eyaletinde bir mitinge hitap ederken, ana rakibi Kongre partisinden Rahul Gandhi, Odisha ve Pencap eyaletlerindeki mitinglerde konuştu.

“Bu, insanların ezici desteğinden açıkça anlaşılıyor… modi, kampanya sona ermeden X dakika önce BJP ve önderlik ettiği ittifak için benzeri görülmemiş bir zafer olacağını”söyledi.

“Geçmişte hiçbir başbakan nefret dolu, tarafsız ve kaba sözler söylemedi… eski Başbakan Manmohan Singh Perşembe günü Pencap’taki seçmenlere yazdığı bir mektupta, “toplumun belirli bir bölümünü veya muhalefeti hedef almak anlamına geliyordu” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar