Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHint Sıcak Dalgaları, Seller Öldü 11, Dördü Diri Diri Gömüldü

Hint Sıcak Dalgaları, Seller Öldü 11, Dördü Diri Diri Gömüldü

Yetkililer ve medya, Hindistan’ın Çarşamba günü şiddetli sıcak hava dalgalarına, toprak kaymalarına ve sellere neden olan aşırı hava koşullarıyla mücadele ettiğini ve bu hafta en az 11 kişinin öldüğünü, aralarında bir kadın ve üç kızının kuzeydoğu eyaletinde diri diri gömüldüğünü söyledi.

Hint medyasına göre, başkent Yeni Delhi Salı günü son altı yılın en sıcak gecesini yaşadı ve 20 milyonluk şehirdeki hastaneler bu hafta sıcak çarpmasından en az beş ölüm bildirdi.

Yetkililer, kuzeydoğudaki Assam eyaletinde aralıksız yağmurun tetiklediği sel ve toprak kaymalarının Salı gecesi en az altı kişinin öldüğünü söyledi.

Bir eyalet afet yönetimi yetkilisi Siju Das telefonla yaptığı açıklamada, “Bir heyelan bir kadını ve üç kızını diri diri gömdü” dedi.

“Evleri bir yamaçtaydı ve gece yarısı civarında olay yerinde öldüler” dedi ve cesetlerin kurtarıcılar tarafından üç saatlik bir arama operasyonundan sonra geri alındığını da sözlerine ekledi. “Üç yaşında bir çocuk da öldürüldü.”

Bilim adamlarının insan güdümlü iklim değişikliğiyle daha da kötüleştiğini söylediği bir trendde, Asya’daki milyarlarca insan bu yaz aşırı sıcakla boğuşuyor.

Mart ayından bu yana, Delhi’de ve yakındaki Rajasthan çöl eyaletinde sıcaklıklar 50 ℃’ye yükselirken, bu sezon ülkenin kuzeybatısında ve doğusunda normal sıcak hava dalgası günlerinin iki katından fazlası kaydedildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar