Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaHizbullah, İsrail'e Bir Dizi Misilleme Saldırısı Başlattığını Söyledi

Hizbullah, İsrail’e Bir Dizi Misilleme Saldırısı Başlattığını Söyledi

Lübnan Hizbullahı, devlet medyasının İsrail’in önceki gece kendi grevlerini artırdığını bildirmesinin ardından Cumartesi günü İsrail askeri mevzilerine bir dizi saldırı başlattığını söyledi.

7 Ekim’de Gazze Şeridi’nde İsrail ile Hamas arasındaki savaşın başlamasından bu yana Hizbullah, İsrail ordusuyla neredeyse her gün ateş açtı.

Cumartesi sabahı Lübnanlı grup, “karşı patlayıcı insansız hava araçları kullanarak bir hava saldırısı gerçekleştirdiğini” söyledi… düşman subay ve askerlerinin mevzilerini hedef alan Yiftah kışlası”.

Saldırının, günün erken saatlerinde Majdal Selm’de bir motosiklete yapılan insansız hava saldırısına misilleme olarak yapıldığı belirtildi.

İslam Sağlığı Komitesi, insansız hava saldırısında iki kişinin yaralandığını söyledi.

İsrail ordusu yaptığı açıklamada, “Mecdel Selm bölgesinde faaliyet gösteren iki Hizbullah teröristine bir uçak çarptığını” söyledi.

Son haftalarda insansız hava aracı kullanımını artıran Hizbullah, “İsrail’in güney bölgelerine ve sivil evlere yönelik saldırganlığına yanıt olarak” İsrail askeri mevzilerine yönelik çeşitli saldırıların sorumluluğunu da üstlendi.

Lübnan Ulusal Haber Ajansı, “Düşman (İsrail) dün gece saldırılarını yoğunlaştırdı” dedi.

“Bir dizi drone saldırısı” içeriyorlardı… NNA, sınırın yakınında birden fazla yerde ölüm, yaralanma ve büyük hasarla sonuçlandı “dedi.

İsrail ordusu Cumartesi günü yaptığı açıklamada, savaş uçaklarının kuzey İsrail’e yönelik fırlatmalara yanıt olarak sınırdan 30 kilometre (19 mil) uzaklıktaki Adloun da dahil olmak üzere güney Lübnan’ın çeşitli bölgelerinde “önemli Hizbullah varlıklarını” vurduğunu söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar