Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceHollywood İşçi Sendikası, En İyi Stüdyolarla Maaş ve Yapay Zeka Anlaşmasına Ulaştı

Hollywood İşçi Sendikası, En İyi Stüdyolarla Maaş ve Yapay Zeka Anlaşmasına Ulaştı

Hollywood film ve televizyon ekibini temsil eden bir sendika Salı günü yaptığı açıklamada, büyük stüdyolarla üzerinde anlaşmaya varılan maaş zamlarını ve yapay zeka (AI) kullanımına karşı korkulukları içeren üç yıllık geçici bir anlaşmaya vardığını söyledi.

Aydınlatma teknisyenleri ve kostüm tasarımcılarını içeren Uluslararası Tiyatro Sahnesi Çalışanları İttifakı (IATSE) üyeleri, Disney, Netflix ve diğerlerini temsil eden Sinema ve Televizyon Yapımcıları İttifakı (AMPTP) ile anlaşmayı onaylayacak.

Sendika, anlaşmanın şartlarının üç yıllık dönemde yüzde 7, yüzde 4 ve yüzde 3,5’lik ölçek oranı artışlarını içerdiğini söyledi.

Yapay zeka cephesinde anlaşma, “hiçbir çalışanın, kapsanan herhangi bir çalışanın yerinden edilmesine neden olacak herhangi bir şekilde Al istemleri sağlamasına gerek kalmamasını sağlayan bir dil içeriyor.”

2023’ün sonlarında, SAG-AFTRA aktörler birliği ve stüdyolar, film ve TV yapımını durduran yaklaşık altı aylık bir anlaşmazlığı sona erdiren bir iş anlaşmasına vardılar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar