Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEİki BAE Öğrencisinin Orijinal Müziği Uluslararası Uzay İstasyonunda Yayınlanacak

İki BAE Öğrencisinin Orijinal Müziği Uluslararası Uzay İstasyonunda Yayınlanacak

BAE’DEN iki üniversite öğrencisi, özel bir yarışmadaki başarılarının ardından ödüllü müzisyenlerin eserlerinin yanı sıra Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) orijinal müzik bestelerinin yayınlanıp yayınlanacağı için ayın üzerinde. New York Üniversitesi öğrencileri Summer Reid ve Nadine Kabbani, öğrencilere müzikal bestelerini bir SpaceX roketinde uzaya fırlatmaları için nadir bir fırsat sunan açılış ASTROBEAT – Uzaydan Müzik yarışmasının kazananlarıdır.

 

Yaz Reid (L) ve Nadine Kabbani. Fotoğraf: Sağlanan
Amerikalı öğrenci Reid’in kazanan sunumu, son derece anlamlı bir aile birleşmesinden ilham alan “Little Brooks” adlı çağrıştırıcı bir parçaydı. Kompozisyon, aile bağlarının özünü ve kişinin köklerine geri dönmenin ve kendini toparlama gücüne sahip olmayanları canlandırmanın önemini yakalar. Bu arada Emirati Nadine’in deneysel kompozisyonu ‘Yerçekimi Yok’, fütüristik ve zamansız bir ses ortamı yaratmak için semavi esintili sentezleyicileri klasik enstrümanlarla birleştiriyor.

‘Gerçeküstü’ deneyim

NYU Steinhardt’ta Müzik İşletmeciliği alanında lisans derecesi alan bir kıdemli olan Reid, 2024 Baharında nyuad’ı ziyaret edecek. “Bu şarkıyla inanılmaz derecede gurur duyuyorum ve bu fırsat için çok minnettarım. Çocukken hayalim astronot olmaktı, bu yüzden sesimin ıss’nin etrafında yüzmesi tam anlamıyla bir hayalin gerçekleşmesi. Bu fırsat için çok heyecanlıyım “dedi Reid.

 

Nadine için bu eşsiz yarışmanın galibi seçilmek “gerçeküstü” bir deneyimdi. NYUAD’IN Hukuk Çalışmaları ve Müzik programından yeni mezun oldu ve şunları söyledi: “Müziğimin ASTROBEAT projesinin bir parçası olarak uzaya yayınlanması inanılmaz bir onur ve deneyim gerçekten gerçeküstü geliyor.” ASTROBEAT, Malta Bilim ve Teknoloji Konseyi tarafından Space Upstream Programı aracılığıyla finanse edilen bir projedir. ISS yük taşıma fırsatı, Nasa’nın ABD Ulusal Laboratuvarı ile yaptığı Uzay Yasası Anlaşması aracılığıyla Nanoracks tarafından kullanıma sunuldu. Proje, mcast’ta Havacılık Mühendisliği Kıdemli Öğretim Görevlisi Leonardo Barilaro tarafından yönetiliyor. New York Üniversitesi Abu Dabi (NYUAD) ile işbirliği, Astrofizik ve Uzay Bilimleri Merkezi direktörü Andrea Macciò tarafından başlatıldı ve desteklendi.

 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar