Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketİngiltere Büyük Anderson, Kenara Çekilmeye ve Başkalarının 'Hayallerini Gerçekleştirmesine' İzin Vermeye Hazır...

İngiltere Büyük Anderson, Kenara Çekilmeye ve Başkalarının ‘Hayallerini Gerçekleştirmesine’ İzin Vermeye Hazır Olduğunu Söyledi

İngiltere’nin James Anderson’ı, bu yıl Lord’larda Batı Hint Adaları’na karşı serinin ilk maçından sonra Test kriketinden emekli olacak ve Cumartesi günü yaptığı açıklamada, şimdiye kadarki en başarılı tempo oyuncusu olduğu 21 yıllık bir kariyere son vereceğini söyledi.

41 Yaşındaki çocuk, tüm zamanların listesinde yalnızca Sri Lankalı spinner Muttiah Muralitharan (800) ve Avustralyalı Shane Warne’nin (708) arkasında 700 Test kapısı aldı.

İngiltere’ye ilk çıkışını 2003 yılında Lord’s’ta yapan Anderson, 42. doğum gününe iki hafta kala 188. sınavında aynı yerde şanlı kariyerini bitirecek.

“Çocukluğumdan beri sevdiğim oyunu oynayarak ülkemi temsil etmek inanılmaz bir 20 yıl oldu. İngiltere’ye gitmeyi çok özleyeceğim, “dedi Anderson yaptığı açıklamada.

“Ama kenara çekilmenin ve başkalarının hayallerini benim gibi gerçekleştirmelerine izin vermenin zamanının doğru olduğunu biliyorum, çünkü daha büyük bir his yok.”

“Burnley Express” lakaplı Anderson, Old Trafford’daki Pavilion End’i James Anderson End olarak yeniden adlandıran kulübü Lancashire için ilçe kriketi oynamaya devam edip etmeyeceğini söylemedi.

Anderson, “Önümüzde duran yeni zorluklar için heyecanlıyım ve günlerimi daha da fazla golfle dolduruyorum” diye ekledi.

“Yıllar boyunca beni destekleyen herkese teşekkür ederim, yüzüm sık sık göstermese bile bu her zaman çok şey ifade ediyordu.”

İngiltere’nin Batı Hint Adaları’na karşı üç Deneme serisinin ilk maçı 10-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ülkenin kriket kurulu (ECB) başkanı Richard Thompson, Anderson’ın kriket evinde uygun bir gönderiyi hak ettiğini söyledi.

“Bir daha Jimmy’yle eşleşecek bir melon göreceğimizi sanmıyorum. Onu izlemek ve topla olan becerisine hayran olmak bir İngiltere hayranı olarak bir onurdu “dedi.

“41 yaşında hala oyununun zirvesinde bowling oynamak dikkat çekicidir ve hem akranları hem de genç nesiller için gerçek bir ilham kaynağı ve rol modelidir.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar