Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporFutbolİngiltere Kaptanı Kane, Eski Oyuncuların Eleştirilerine Cevap Verdi

İngiltere Kaptanı Kane, Eski Oyuncuların Eleştirilerine Cevap Verdi

Harry Kane, takımın Euro 2024’teki performanslarına yönelik sert eleştirileri nedeniyle eski İngiliz oyunculara, ülkeleri için oynamanın ne kadar zor olduğunu hatırlamaları gerektiğini söyleyerek karşılık verdi.

İngiltere, Sırbistan ve Danimarka’ya karşı, diğerlerinin yanı sıra eski oyunculardan uzman olan Gary Lineker, Rio Ferdinand ve Alan Shearer’dan uçaksavar çeken iki ılık performansla ilk Avrupa Şampiyonası kupasını aramaya başladı.

İngiltere kaptanı Pazar günü yaptığı açıklamada,”Her zaman bir sorumlulukları varmış gibi hissediyorum” dedi.

“Dürüst olmaları ve fikirlerini vermeleri gerektiğini biliyorum ama aynı zamanda birçok oyuncunun saygı duyduğu, insanların onları dinlediği ve insanların ne dediklerini umursadığı eski bir İngiltere oyuncusu olma sorumlulukları da var.”

Bundesliga sezonunun sonlarında kendisini rahatsız eden bir sırt yaralanmasıyla ilgili spekülasyonların ortasında tamamen formda olduğunu söyleyen Kane, kariyerleri boyunca hiçbir zaman uluslararası bir kupa kazanmadıklarını belirterek uzmanlara bir tokat attı.

Kane, “Hiçbir oyuncuya, özellikle de gömleği giyen ve İngiltere için oynamanın nasıl bir şey olduğunu bilen bir oyuncuya asla saygısızlık etmek istemem” dedi.

“(Ama) sonuç olarak, uzun zamandır ulus olarak hiçbir şey kazanmadık ve bu oyuncuların çoğu da bunun bir parçasıydı ve bunun ne kadar zor olduğunu biliyorlar.”

Sıçrayan başlangıçlarına rağmen İngiltere, Salı günü Köln’de Slovenya’ya karşı oynanan son grup maçı öncesinde dört puanla C Grubunu yönetiyor.

Kane, durgun bir başlangıçtan sonra İngiltere menajerinin yoluna çıkan eleştiriler üzerine desteğini Gareth Southgate’in arkasına da attı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar