Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaİngiltere Prensi William, Eşi Kate'in 'İyi Gittiğini' Söyledi

İngiltere Prensi William, Eşi Kate’in ‘İyi Gittiğini’ Söyledi

İngiltere Prensi William Cuma günü eşi Kate’in kanser için önleyici kemoterapi gördüğü için Galler Prensesi hakkında kamuoyuna yapılan nadir bir yorumda “iyi gittiğini” söyledi.

Kate, Mart ayında, yıl başında geçirdiği karın ameliyatının ardından kanser bulunduktan sonra tedavi gördüğünü duyurdu.

O zamanlar iyi olduğunu söyledi, ancak çiftin ofisi sağlığı hakkında düzenli güncellemeler yapmayacaklarını ve doktorları bunu yapacak kadar iyi olduğunu söyleyene kadar kamu görevlerine geri dönmeyeceğini söyledi.

Ancak 41 yaşındaki William, güneybatı İngiltere’deki Cornwall kıyılarındaki Scilly Adaları’ndaki bir toplum hastanesini ziyareti sırasında karısının nasıl gittiğini sorduğunda, “İyi gidiyor, teşekkür ederim, evet.”

Aynı zamanda Cornwall Dükü olan tahtın varisi, evsizlikle mücadele için yeni bir proje için bir yer gördüğü, yerel gruplarla sahilde vakit geçirdiği ve bir toplum hastanesini ziyaret ettiği bölgeye iki günlük bir gezideydi.

Cuma günü Cornwall kıyılarından 28 km uzaklıktaki Scilly Adaları’na tekneyle geldi, bölgenin ünlü tuzlu böreği olan Cornish macununu satın aldı ve rıhtımda toplanan kalabalığa ailesinin onlarsız orada olduğu için “çok üzgün” olduğunu söyledi.

William ayrıca adaların en büyüğü olan St. Mary’de liman işletmecileri ve yerel iş adamlarıyla tanışmış ve onlarla yaz turizm sezonuna hazırlıkları hakkında konuşmuştu.

75 yaşındaki babası Kral Charles da Perşembe günü, kanser teşhisi konduktan sonra kamu görevlerine döndüğünden beri son görevinde bir askeri eğitim kolejini ziyaret ederek dışarı çıkmıştı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar