Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketIPL 2024: Suryakumar, Mumbai'nin Haydarabad'ın Playoff Baskısını Düşürmesiyle Tona Ulaştı

IPL 2024: Suryakumar, Mumbai’nin Haydarabad’ın Playoff Baskısını Düşürmesiyle Tona Ulaştı

Suryakumar Yadav, Mumbai Kızılderililerini Pazartesi günü Sunrisers Haydarabad’a karşı ezici bir yedi küçük kapı galibiyetine götürmek için yenilmemiş bir 102’ye çarptı ve takımlar ıpl’de bir playoff rıhtımı için mücadele etti.

Zafer için 174’ü kovalayan Mumbai, Suryakumar, kendi Wankhede Stadyumu’nda yedeklenecek 16 topla hedefe ulaşmak için Tilak Varma ile 143’lük yenilmez bir duruş sergilemeden önce 31-3’e düştü.

Suryakumar, ikinci IPL tonunu 51 topta yükselten ve Haziran ayında Batı Hint Adaları ve Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen T20 Dünya Kupası öncesinde Hindistan için hoş bir işaret olarak gelen kazanan altıyı vurdu.

Kaptan Hardik Pandya, maçın oyuncusu hakkında “GÖKYÜZÜ inanılmazdı” dedi.

“Koşmaktan çok, bowling oyuncularına o kadar çok baskı yapıyor ki, diğer hamurlar bile top kaybediyor. Seni kırıyor. Ekibimde olduğu için şanslıyım.”

Bununla birlikte, 10 takımlık masada dokuzuncu sırada yer alan beş kez kazanan Mumbai’nin galibiyeti, işinin sonuna doğru hızla ilerleyen bir turnuvaya geç kalabilir.

Pat Cummins liderliğindeki Haydarabad masada dördüncü sırada kalıyor ancak beşinci mağlubiyetleri ve büyük bir mağlubiyet playoff şanslarına zarar verebilir.

Haydarabad’ın üçüncü sıradaki Chennai Super Kings ve beşinci sıradaki Lucknow Super Giants ile 12 puanda kilitli kalırken playofflara çıkmak için kalan üç maçından ikisini kazanması gerekiyor.

İlk dört takım, 26 Mayıs’ta Chennai’de yapılacak finalle play-off yapacak.

Bu sezon 277 ve 287 rekor IPL toplamı yayınlayan Haydarabad, bir sonraki ev sahibi Lucknow ve Cummins, “Evde oynamayı seviyoruz, şimdiye kadar orada iyi iş çıkardık. Önümüzde olanı dört gözle bekliyorum. Umarım birkaç havai fişek daha vardır.”

Eski şampiyonlar Haydarabad, Travis Head’in 48’inin izniyle 173-8 ve ilk yarasaya davet edildikten sonra alt sıradaki vurucu Cummins’in yenilmemiş 17 top 35’ini yayınladı.

Solak Kafa, 11. turda ayrılmadan önce 30 top vuruşuyla takıma tempolu bir başlangıç yaptı ve Haydarabad normal kalelerle yolunu kaybetti.

Pandya ve spinner Piyush Chawla, Haydarabad’ın 17’de 136-8’e düşmesiyle muhalefetin orta ve alt sırasını sarsmak için her biri üç kapı aldı.

Ancak dokuz numara Cummins’in Avustralya Testi ve ODI kaptanı son üçe geri döndüğünde ve Sanvir Singh ile 19 toptan 37’lik yenilmez bir duruş sergilediğinde başka fikirleri vardı.

Vuruş çabası takıma ilham verdi ve hızlı bowling oyuncuları kükreyerek Mumbai’yi Rohit Sharma’nın kilit kapısı da dahil olmak üzere 31-3’e indirdi ve Cummins’ten dörde geride kaldı.

Suryakumar kısa süre sonra 30 topta 50’sini yükseltirken hücum vuruşunun sorumluluğunu üstlendi ve rakip bowlingi 12 dört ve altı altıyla dövdü.

Solak Varma 37 yaptı ve Suryakumar’ın diğer ucundan saldırısının tadını çıkardı.

Kısa puanlar:

Mumbai Kızılderilileri Haydarabad’ı yedi kaleyle yendi.

Sunrisers Haydarabad 173/8 20’de (Travis Head 48, Pat Cummins 35 dışarıda değil, Nitish Reddy 20; Hardik Pandya 3/31)

Mumbai Kızılderilileri 174/3, 17.2’de (Suryakumar Yadav 102 dışarıda değil, Tilak Varma 37 dışarıda değil, Bhuvneshwar Kumar 1/22).

Salı günkü maç:

Delhi Başkentleri vs Rajasthan Kraliyetleri

Delhi (BAE Saatiyle 6’da)

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar