Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaİsrailli Protestocular Gazze'ye Giden Yardım Konvoyunu Engelledi

İsrailli Protestocular Gazze’ye Giden Yardım Konvoyunu Engelledi

İsrailli protestocular Pazartesi günü Gazze’ye giden yardım kamyonlarını kapattılar ve İsrail’in kuşatılmış yerleşim bölgesine kesintisiz insani yardım malzemelerine izin verme sözü vermesiyle ortaya çıkan bir dizi olayda en son yolda yiyecek paketleri yaydılar.

Protestocuları temsil eden avukatlardan yapılan açıklamaya göre, İsrail işgali altındaki Batı Şeria’daki El Halil’in batısındaki Tarqumiya kontrol noktasındaki protestoda aralarında küçüklerin de bulunduğu dört protestocu tutuklandı.

Sosyal medyada dolaşan videolar, protestocuların kamyonlardan malzemeleri yere attığını ve açılan kartonların içeriğinin yolun karşısına döküldüğünü gösterdi.

Avukatlarına göre, geçen hafta İsrail’in güneyinde, Hamas’ın kontrolündeki bir bölgeye insani yardım malzemesi ulaştırmaya itiraz eden İsraillilerin benzer bir protestosunun ardından dört kişi tutuklandı.

İsrail polisi yorum talebine yanıt vermedi.

Protestolar, İsrail’in uluslararası örgütlerin 2 milyondan fazla nüfusu tehdit eden ciddi bir insani kriz konusunda uyardığı Gazze’ye yardım akışını hızlandırmak için ağır uluslararası baskıyla karşı karşıya kalmasıyla gerçekleşti.

Pazar günü, İsrail makamları Gazze’nin kuzeyine yeni bir geçişin açıldığını ve ABD tarafından inşa edilen geçici bir limanın açılmaya yakın olduğunu duyurdu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar