Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceK-Pop Ajansı Hybe, ABD Mahkemesinden Hakaret Davasında X Hesabının Maskesini Kaldırmasına Yardım...

K-Pop Ajansı Hybe, ABD Mahkemesinden Hakaret Davasında X Hesabının Maskesini Kaldırmasına Yardım Etmesini İstedi

Reuters tarafından incelenen bir mahkeme dosyasına göre, K-pop grubu bts’ye ev sahipliği yapan eğlence grubu HYBE, bir ABD mahkemesinden sosyal medya platformu X’i hakaret ve tacizle suçladığı bir kullanıcının kimliğini açıklamaya zorlamasını istedi.

Mahkeme emri başvurusu, HYBE tarafından anonim X kullanıcısına karşı 2 Mayıs’ta Seul Yongsan Polis Karakolunda “@guiltyarchive” ibaresiyle açılan bir suç duyurusuna yardımcı olmak olduğunu gösterdi.

Dava, BTS hayranlarının bir alt etiketle devam eden bir iç anlaşmazlığın ortasında grubu kötü niyetli söylentilere karşı daha iyi koruma çağrılarını takip ediyor.

ARMYs olarak bilinen taraftarlardan bazıları, bu ay Hybe’nin Seul’deki karargahına destekleyici mesajlar taşıyan çiçekler ve kamyonlar gönderdi ve firmayı yasal işlem yapmaya çağırdı.

HYBE, ekleyecek bir yorumu olmadığını söyledi. X Korea yorum talebine yanıt vermedi, X Corp ve Hybe’nin avukatı Eugene Kim ise yorum için hemen müsait değildi.

Hesabın işletmecisi, Reuters’e X’e verdiği doğrudan mesajda, mahkeme dosyasında belirtilen yazıların “belirli sanatçılara karşı karalayıcı olmadığını” ve silindiklerini söyledi.

Güney Kore’de, genellikle ünlüleri hedef alan sansasyonel sosyal medya içeriği oluşturanlara “siber yıkıcılar” denir ve siber zorbalığı teşvik etmekle suçlanırlar.

Nadir bir hareketle, K-pop şarkıcısı Jang Won-young ve ajansı Starship Entertainment, bireye karşı hakaret suçlamalarıyla ilgili davalar açarken Google’ın yardımıyla bir YouTube kanalının arkasındaki bir kişiyi belirledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar