Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriket'Katkılarını Her Zaman Hatırlayacağız': Rohit, Kohli ve Dravid'deki Olimpiyat Kahramanı Neeraj Chopra

‘Katkılarını Her Zaman Hatırlayacağız’: Rohit, Kohli ve Dravid’deki Olimpiyat Kahramanı Neeraj Chopra

Hindistan, Barbados’taki T20 Dünya Kupası’nın finalinde, binlerce mil ötedeki Almanya’da Güney Afrika ile tahterevalli bir savaşa kilitlenirken, sürükleyici karşılaşmanın her anını bir adam takip ediyordu.

Adı: Neeraj Chopra, as cirit atıcısı ve Olimpiyat ve Dünya Şampiyonalarında altın madalya kazanan tek Hintli atletizm sporcusu.

Neeraj şimdi Almanya’da gelecek ay yapılacak Paris Oyunlarına hazırlanıyor ve tarihte Olimpiyat cirit altını savunan sadece dördüncü adam olmayı umuyor.

Ancak Neeraj, Almanya’daki televizyon ekranına yapıştırıldı ve Güney Afrika tehdidini bastırmak ve tırnak ısırma savaşını yedi turla kazanmak için son dört hamlede cesaretlerini elinde tutan Hindistan’ı destekledi.

Neeraj şimdi Hindistan kriket takımının Dünya Kupası galibiyetinin Paris’te daha fazla Olimpiyat tarihi yapma hayalini körükleyeceğini umuyor.

Neeraj, özel bir röportaj sırasında Almanya’dan Khaleej Times’a verdiği demeçte, ”Hindistan kriket, atletizm, badminton veya güreş olsun, sporda büyük bir şey kazandığında her zaman harika bir his, harika bir olumlu hava vardır” dedi.

“Dün çok mutluydum, tüm maçı burada Almanya’da izliyordum. Olimpiyatların başlamasından hemen önce bana büyük bir olumlu his verdi. Umarım (Olimpiyatlar) çok iyi gider ve burada Almanya’da bunun için çok çalışıyorum.”

26 Yaşındaki oyuncu, 177’yi kovalayan Güney Afrika’nın elinde altı kaleyle 24 toptan sadece 26 koşuya ihtiyacı olduğunda baskıyı ele alması için şapkasını Rohit Sharma’nın ekibine de verdi.

“Maçta çok fazla bükülme ve dönüş oldu, bir aşamada Hindistan kazanamayacakmış gibi geldi” dedi.

“Ama o sıkışık andaki baskıyı o kadar iyi idare ettiler ki, bence bu fark yarattı. İyi sporcuları harika sporculardan ve iyi takımları harika takımlardan ayıran şey budur. Her şey baskıyı ele almakla ilgili ve Hindistan ekibi bunu dün (Cumartesi) gerçekten çok iyi yaptı.”

Neeraj ayrıca Cumartesi günkü finalden sonra T20i’nin emekli olduğunu açıklayan iki Hintli ikon olan Rohit’e ve Virat Kohli’ye ve Hindistan takımı baş antrenörü olarak görevine Dünya Kupası galibiyetiyle son veren Rahul Dravid’e teşekkür etti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar