Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKomando Grubu Jiu-Jitsu'da Şampiyon Oldu

Komando Grubu Jiu-Jitsu’da Şampiyon Oldu

Abu Dabi Grand Slam Jiu-Jitsu Dünya Turu, 2023-2024 sezonunun beşinci ve son turunu Pazar günü tamamladı ve Komando Grubu profesyonel ligde şampiyon oldu.

Mubadala Arena’da düzenlenen etkinlikte, dünya çapındaki profesyonel siyah kuşaklardan yoğun bir rekabet yaşandı. Yakından takip eden M.O.D BAE ve Al Wahda Jiu-Jitsu Kulübü sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı aldı.

Perde düştükçe Abu Dabi Grand Slam Dünya Turu 2023-2024 sezonu, daha önce Rio de Janeiro, Miami, Tokyo ve Roma’da turlar düzenleyen organizatörler, beş turda da biriken puanlara göre çeşitli ağırlık ve kemer bölümlerinde en iyi sıradaki sporcuları açıkladılar.

Sezonun en iyi sıradaki listesinde yer alan erkek sporcular arasında siyah kuşak sahipleri Welison Fernandes (62 kg’ın altında), Jefferson Fagundes (69 kg’ın altında), Diego Batista (77 kg’ın altında), Luiz Paulo Medeiros (85 kg’ın altında), Uanderson Ferreira (94 kg’ın altında), Marcos Carrozino (94 kg’ın üzerinde) ve Felipe Bezerra (120 kg’ın üzerinde).

Kadın sporcular arasında siyah kuşak sahibi Diana Teixeira (49 kg’ın altında) ve kahverengi kuşak sahipleri Beatriz Campos (55 kg’ın altında), Julia Alves (62 kg’ın altında) ve Isabely Lemos (95 kg’ın altında) vardı.

BAE Jiu-Jitsu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Al Batran kazananları tebrik etti.

“Abu Dabi Grand Slam Jiu-Jitsu Dünya Turu, Abu Dabi’nin dünyaya sunduğu en büyük jiu-jitsu etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Etkinlik her geçen yıl daha da büyüyor, sporu daha yeni zirvelere taşıyor ve kendisini dünyanın seçkin sporcuları için çok aranan bir platform haline getiriyor “dedi.

”Dünyanın dört bir yanından profesyonel sporcular buna katılmaya hevesli ve yarışmalara hazırlıklarını yoğunlaştırıyorlar” diye ekledi.

AJP Genel Müdürü Tareq Al Bahri, şampiyonları sezon boyunca şampiyonanın tüm turlarındaki olağanüstü performanslarından dolayı övdü ve etkinliğin tüm rekabet seviyelerindeki başarısını vurguladı.

“Final turu, 2.500’den fazla erkek ve kadın oyuncuyu ağırladığı gerçeğiyle kanıtlandığı gibi muazzam bir başarıydı. İlk etkinliğin Haziran 2024’te İstanbul’da yapılması planlanan yeni sezonun başlaması için hazırlıklar şimdiden başladı ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar