Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıEmlakKüresel Hnwı'lerin Üçte İkisinden Fazlası Dubai'de Markalı Bir Konut Sahibi Olmak İstiyor

Küresel Hnwı’lerin Üçte İkisinden Fazlası Dubai’de Markalı Bir Konut Sahibi Olmak İstiyor

Salı günü yayınlanan bir rapora göre, küresel yüksek net değerli bireylerin (HNWI’LER) şaşırtıcı bir şekilde yüzde 69’u, 2023’teki yüzde 59’dan Dubai’de markalı bir konut mülküne sahip olmakla ilgileniyor.

Knight Frank’in ikinci yıllık 2024 Destination Dubai raporu olan global property consultancy’ye göre, emirlik’te markalı bir konut satın alma arzusu, KİK merkezli olmayan HNWI’LER arasında KİK merkezli HNWI gurbetçilerine (yüzde 46) kıyasla yüzde 83 ile daha yüksek.

Knight Frank, Dubai’de gayrimenkul yatırımı söz konusu olduğunda tutumlarını, iştahlarını ve isteklerini anlamak için dünya çapında 317 HNWI – 217 ve 100 GCC merkezli HNWI gurbetçisini araştırdı. Toplu olarak, HNWI katılımcılarının net değeri 5,4 milyar dolar ve aralarında dünya çapında 1.149 evi var.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika (Mena) ortak lüks markaları Lars Jung-Larsen şunları söyledi: “Markalı konutlar, şu anda Dubai ile eşanlamlı olan lüks bir yaşam tarzına ve Ritz Carlton, Bulgari, Dorchester Koleksiyonu gibi lüks markalı konut operatörlerine erişim sunuyor ve Dört Mevsim hepsi yararlanmak için hareket ediyor Dubai’de üst düzey evlere olan talep üzerine. Bu tür evlere olan talebin derinliği, 2022 yazında 6 yatak odalı Bulgari Ocean villası için metrekare başına rekor 16.283 Dh’nin elde edilmesine yansıyor “”

Knight Frank, emirliğin üçüncü mülk konut piyasası döngüsünün temel tanımlayıcı özelliklerinden birinin, gerçek son kullanıcılar veya ikinci bir ev veya tatil evi arayanlar tarafından yapılan satın alma sayısındaki artış olduğunu söylüyor. Ve bu eğilim şehrin markalı konut pazarında da ortaya çıkıyor.

Mena araştırma ortağı Faysal Durrani, “HNWI’LERİN yüzde 14’ü ana evleri olarak markalı bir konutu güvence altına almak istiyor ve net değeri 15 milyon doların üzerinde olanlar arasında bu rakam yüzde 22’ye yükseliyor Dubai’de markalı bir konutun kendi evleri olarak kullanılmasını istiyor.” birincil ev. Bu, Dubai’nin en pahalı evlerini satın almak ve şehri birçok küresel üssünden birine dönüştürmek için özel bir tutkuya sahip görünen ultra yüksek net değerli topluluk arasındaki bulgularımızı yansıtıyor. Gerçekten de, hnwı’lerin yüzde 23’ü Dubai’de markalı bir konut alımını tatil evi veya ikinci ev olarak kullanırken, yüzde 12’si burayı huzurevi olarak değerlendirecek.”

Yüksek beklentiler

Knight Frank’e göre, HNWI’LERİN üçte birinden fazlası (yüzde 36), Dubai’deki herhangi bir markalı konut alımının, satın alımın ilk yılında yüzde 5-10 oranında değer kazanacağına inanıyor. Bu beklenti, net değeri 10-15 milyon dolar (yüzde 50) olanlar arasında en yüksektir. KİK merkezli HNWI gurbetçilerinin ve küresel hnwı’lerin yüzde 30’u, markalı konut satın alımlarının fiyatlarının 12 ay içinde yüzde 10-15 artmasını bekliyor.

Knight Frank, KİK merkezli göçmen HNWI’LERİN büyük kısmının Dubai’deki markalı konut gayrimenkullerine nispeten düşük miktarlarda harcamak istiyor gibi göründüğünü buldu. Aslında, bu grubun yüzde 91’i Dubai’deki markalı bir konut mülküne metrekare başına 600-999 dolar (psf) arasında harcama yapmak istiyor. Bu grubun ortalama bütçesi 950 psf’den biraz utangaç. Buna karşılık, küresel HNWI’LERİN emirlik’teki markalı bir eve sıçraması daha olasıdır ve yaklaşık beşte biri (yüzde 17) 5.000 psf’nin üzerinde harcamaya hazırdır. Kişisel değeri 20 milyon doların üzerinde olanlar için bu rakam yüzde 23’e yükseliyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar