Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEKuş Korkusundan Onları Eğitmeye: BAE'nin Papağan Eğitimi Uzman Ekibiyle Tanışın

Kuş Korkusundan Onları Eğitmeye: BAE’nin Papağan Eğitimi Uzman Ekibiyle Tanışın

İlk kuş korkusunun üstesinden gelen Hindistanlı Ajeeb, kararlılığın korkuyu nasıl büyülemeye dönüştürebileceğini örnekleyen yetenekli bir papağan eğitmenidir. 41 Yaşındaki çocuk, ülkenin kuş uzmanlığını küresel aşamalarda sergilemeyi amaçlayan farklı geçmişlerden yaklaşık 30 üyeden oluşan bir ekibin parçası. Konuşan Kuşlar için BAE’nin Mutluluk Ekibi tarafından destekleniyorlar. Ajeeb’in yolculuğu, çocukluğu boyunca ornitofobi (aşırı kuş korkusu) ile başladı. Ancak üniversite sırasında bir arkadaşının papağanıyla etkileşime girerek korkusuyla savaştı. “Bu hayatımda unutulmaz bir andı. O zamandan beri bu sevimli yaratıklara bağımlıyım.” Yıllar geçtikçe, BAE’de doğup büyüyen Ajeeb, aşk kuşları, koniler ve Amerika papağanları dahil olmak üzere çeşitli papağan türlerini tuttu ve eğitti. Becerileri kuş eğitiminde, özellikle ‘merhaba’ ile selamlama veya kahkahaları taklit etme gibi hatırlama tekniklerinde yatmaktadır. Ajeeb, kuşların kendi başlarına aldıkları başka benzersiz küçük şeyler olduğunu söylüyor. “Arabadayken ve uçuş noktasına ulaştığımızda heyecanlanırlar ve ‘1 2 3 gidin! Onları gökyüzüne fırlatmadan önce söylediğimiz şey budur.”

 

2016’daki kuruluşundan bu yana, Salem Al Aslı’nın Konuşan Kuşlar için Mutluluk Ekibi, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kuş yetiştiricilerini birleştirdi. Yıllık toplantılar ve BAE festivallerine katılım yoluyla halkı kuş yetiştirme teknikleri ve bakımı konusunda eğitirken, izleyicileri çarpıcı papağan gösterileri ve serbest uçuş gösterileriyle memnun ediyorlar. Khalifa Al Musafiri için her şey, Mutluluk Ekibinin görkemli Amerika papağanlarının harekete geçtiğine tanık olduğunda başladı. O zamandan beri kendini bu kuşları eğitmeye adamıştır. Zamanın ve duygusal bağlılığın altını çizen Khalifa, “Amerika Papağanı, duygulara ve sahipleriyle olan ilişkilerine dayalı kararlar veren kuşlardır. Bu bağ, özellikle serbest uçuşta son derece önemlidir.” “Amerika papağanı edinmemek için fazla zaman ayıramayan meşgul bireylere her zaman tavsiyede bulunuruz.” Abdülrahman El Bahri’nin kuşlara olan tutkusu, ailesinin kuş yetiştiriciliğindeki geçmişi nedeniyle genç yaşta başladı. Mutluluk Ekibinin rehberliğinde, özellikle Mavi ve Altın Amerika Papağanı gibi türlerde serbest uçuş eğitimi ve kuş bakımı konusunda uzmanlaşmıştır.

 

Abdulrahman, bilimsel kavrayışların ve sorumlu sahipliğin önemini vurguladı. “Papağan yetiştirmek, özellikle tedavileri maliyetli olabileceğinden zaman, sabır, çalışma ve finansal değerlendirme gerektirir. Doğru öğrenilirse kuş yetiştiriciliği basit ve kolaydır.”

 

Hamad El Bahri, 20 yaşında, yeni neslin kuş bakımı ve eğitimine duyduğu coşkuyu ifade ediyor. Toplantılarına katılmanın paha biçilmez destek ve cesaret sağladığı İnstagram üzerinde Konuşan Kuşlar için Mutluluk Ekibini keşfettiğinde hayranlığı derinleşti.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar