Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaManzaralı Oda: Trenlerde Yaşayan Alman Genç

Manzaralı Oda: Trenlerde Yaşayan Alman Genç

Lasse Stolley, planlı bir çıraklık sona erdikten sonra manzarada bir değişiklik arıyordu. Böylece yaklaşık iki yıl önce genç Alman trenlerinde yaşamaya başladı.

Destansı yolculuk, 17 yaşındaki çocuğu Almanya’nın rüzgarlı uzak kuzeyindeki küçük bir topluluktan ülkenin güney sınırlarına ve ötesine götürdü.

Ağustos 2022’de yola çıkarak, 650.000 kilometreden (400.000 mil) şaşırtıcı bir yolculuk yaptı, bu da 6.700 saatten fazla trenlerde otururken Dünya’yı 15 kattan fazla dolaşmaya eşdeğer.

Stolley, Frankfurt tren istasyonu’ndaki bir kafede afp’ye verdiği röportajda, “Her gün nereye gitmek istediğime karar verebilmek harika – bu özgürlük” dedi.

“Seyahat ederken pencereden dışarı bakabilmeyi ve manzaranın hızla geçip gitmesini izleyebilmeyi seviyorum… ve Almanya’daki her yeri keşfedebileceğim gerçeği.”

Sadece bir sırt çantasıyla seyahat ediyor ve çoğunlukla pizza ve çorba ile yaşıyor – tren geçişinin sahibi olarak – demiryolu operatörü Deutsche Bahn’ın istasyon salonlarında ücretsiz olarak alıyor.

Geniş gülümsemesiyle, sırık gibi görünen genç, aile evinin konforunu raylardaki yaşamın zorluklarıyla değiştirmeye karar vermiş olması pek olası görünmüyor.

Büyüyen trenlere çok az ilgisi vardı. Hiçbir zaman model bir demiryoluna sahip olmadı ve 16 yaşına girdikten hemen sonra ağda kalıcı olarak yaşamaya karar vermeden önce Almanya’nın yüksek hızlı ICE trenlerinde yalnızca iki kez seyahat etmişti.

Ancak ortaokulu bitirdikten sonra, bilgisayar programcılığında planlı bir çıraklık başarısız oldu. Sonra ne yapacağını ararken, trenlerde yaşayan biriyle ilgili bir belgesele rastladı.

“Bunu yapabileceğimi düşündüm” dedi.

“İlk başta sadece bir fikirdi, böylesine gerçekçi olmayan bir fikirdi. Ama sonra içine girmeye devam ettim… sonra düşündüm ki, ‘Tamam, bunu gerçekten yapacağım.'”

Başlangıçta onu caydırmaya çalıştıktan sonra ailesi onu desteklemeye karar verdi.

Kendisine ağ üzerinden sınırsız seyahat imkanı tanıyan bir demiryolu kartı satın aldı ve kuzeydeki Schleswig-Holstein eyaletindeki Fockbek’teki evinden yola çıkarak Münih’e giden bir gece treniyle Hamburg’a gitti.

İlk günler zordu. Stolley geceleri uyuyamadı – tren kartı gece trenlerini yataklarla kullanmasına izin vermiyor – ve ailesini görmek için sık sık eve döndü.

Ama kısa sürede trenlerde yaşamaya alıştı.

Geceleri yüksek hızlı trenlerin geniş bagaj alanlarında uyuduğu bir hava yatağı satın aldı.

Ve bir yıl sonra, seyahat kartını birinci sınıfa yükseltti – yılda 5.888 avroya (6.400 $) mal oldu – daha geniş arabalara ve Deutsche Bahn’ın salonlarına erişmesine izin verdi.

Artık hava yatağına ihtiyacı yok ve tren koltuğunda o kadar rahat uyuyabiliyor ki normal bir yatakta boğuşuyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar