Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceMesleğe Göre Otelci, Oyuncu ve Yönetmen Nicolas Naim ile Tanışın

Mesleğe Göre Otelci, Oyuncu ve Yönetmen Nicolas Naim ile Tanışın

Son birkaç yılda BAE, filmler, tiyatro deneyimleri, canlı akşam yemeği şovları ve çok daha fazlası olsun, eğlence ile eşanlamlı hale geldi. Mission Impossible ve Dune gibi popüler franchise’lar ülkenin uçsuz bucaksız çöl manzaralarında çekim yaptı. Tiyatro ve akşam yemeği gösterileri haftanın hemen hemen her günü gerçekleşir ve ülkede bulunan çeşitli izleyicilere hitap eder. Dubai’de devam etmekte olan bir film festivali; Paramount Hotel Dubai’nin ev sahipliğinde, üçüncü sezonunda ‘Drama Yaratıyoruz’, hikaye anlatma yeteneklerini ortaya çıkaran her kalibreden film yapımcılarını içeriyor. Bu festival, film yapımcılarının vizyonlarını gerçekleştirmeleri ve endüstri çevrelerinde bağlantılar kurmaları için eşsiz bir fırsat olarak hizmet ediyor. Festival süresince katılımcılar, Paramount Hotel Dubai’nin ikonik film esintili mekanlarının zemininde geçen filmleri izleyebilecekler. Festival boyunca otel, senaryo yazarlığı ve bağımsız film yapımı üzerine ücretsiz ustalık sınıflarına da ev sahipliği yapıyor ve zanaatlarını geliştirmek isteyen hevesli film yapımcıları için paha biçilmez bilgiler sağlıyor. Film festivalinin başlangıcı, Paramount Hotel Dubai’nin Genel Müdürü Pascal Eggerstedt ve Yaratıcı Yapımcı Nicolas Naim’in beyni olan 2021 yılına dayanıyor.

 

Nicolas Naim canlı gösteri performansı sırasında
Naim City Times‘a verdiği demeçte, “Pascal, gösterim odası Paramount’ta bu kadar eşsiz bir satış deneyimine sahip olduğumuza dikkat çekti” diyor. “Bu bizim ana satış noktalarımızdan biri ve bizi ayıran ve böylesine devasa bir eğlence markasını temsil eden bir otel olarak gerçekten öne çıkarmamızı sağlayan bir şey.” Paramount Hotel Dubai’deki ekip, mekanı kullanmak ve hikaye anlatıcılarına filmlerini ve anlatılarını sergileme fırsatı vermek istedi ve tüm sahneler sinematik otelde çekildi.

 

Nicolas Naim ve diğer oyuncular Dubai’de bir Addams Ailesi prodüksiyonu sahnelediler
‘Drama Yaratıyoruz’, dünyanın her yerinden katılımcılarla Paramount için inanılmaz bir başarı oldu. Buradaki fikir, burayı yaratıcı bir merkez haline getirmektir, dedi Naim, “Buradaki marka sözümüz ‘Yaratıcı için, yaratıcı tarafından.'” “Bu söze gerçekten sadık olduğumuza inanıyorum çünkü film festivali sırasında burası yaratıcılar, yazarlar ve oyuncular için bir merkez haline geliyor. Buraya geliyorlar, sahnelerinde beyin fırtınası yapıyorlar ve sadece bir Paramount Oteli değil, Paramount Stüdyolarının birikiminde olduğumuzu hissetmeye başlıyorlar.” Festivalin büyük finali, Mayıs ayı sonlarında göz kamaştırıcı bir önizlemenin beklediği Paramount Hotel Dubai’nin gösterim salonunda gerçekleşecek. Olağanüstü katkılar, Yılın Yönetmeni, Yılın Oyuncusu, Yılın Oyuncusu, Yılın DOP ve Yılın Yazarı gibi ayrımların yanı sıra, çok beğenilen “Yılın Filmi” ödülü de dahil olmak üzere prestijli övgülerle övülecek. Kazananlar ayrıca, film yapım becerilerini geliştirmek için en yeni Nikon ekipmanlarının yanı sıra, enfes F & B satış noktalarındaki gurme yemeklerden Paramount Hotel Dubai’deki hoşgörülü konaklamalara kadar otel tesislerinde özel deneyimler de dahil olmak üzere heyecan verici ödüller alacaklar. Bu yıl Naim’in festivaldeki rolü, film yapımcılarının ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmalarını sağlamak. “Benim işim mekanların tesis içinde müsait olduğundan emin olmak, çünkü elbette devam eden bir film festivalimiz var ama aynı zamanda misafir deneyiminin önce geldiği tamamen aktif 5 yıldızlı bir otel” dedi. “Konuk deneyiminin festivalde yaptığımız hiçbir şey tarafından tehlikeye atılmadığından emin olmalıyız.” Önceki basımlarda yargıç olan Naim, bu yılki panelde Altın Küre’den ikisi de dahil olmak üzere yetenekli bir yargıç grubunun olduğunu söylüyor. “Altın Küre film adaylarını seçen aynı kişiler senaryolarımızı seçiyor” dedi.

 

Buranın yakınındaki restoranlar: Paramount Hotel Dubai
‘Oyunculuk benim için çok değerli’ Tüm yargılamalardan ve Yaratıcı Yapımcı olmaktan uzak, Dubai ve ABD’de büyüyen Naim, aynı zamanda kendisi de bir oyuncu ve yönetmen. Aslında, tüm hayatı boyunca bir aktördü, diyor ki, “Ailem ve arkadaşlarım için her zaman oyunculuk ve şov yapan ya da tüm kuzenlerimi bir araya getirip kısa bir film yapan bendim. Bu yüzden film yapımı ve tiyatro her zaman kan dolaşımımdaydı.” Ancak Naim misafirperverlik sektöründe büyüdü ve her iki ebeveyni de otelci oldu. “Varsayılan olarak, liseden mezun olduğumda otelcilik sektörüne katıldım” diyor ve ekliyor: “Bir sömestr yaptıktan sonra bu konuda pek hevesli olmasam da çünkü bana öğrettikleri her şeyi zaten biliyormuşum gibi hissettim. benzer bir ortamda büyüdüğümde.” Böylece Naim hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi ve New York’ta sinema ve tiyatro okuduğu bir sinema okuluna devam etti. Doğal olarak misafirperverlik geçmişi olan mezuniyetinin ardından oteller için içerik ve pazarlama kampanyaları oluşturmaya başladı. “Buraya böyle geldim, çünkü bir prodüksiyon şirketini temsil eden bir otel yaratıcı bir yönetmen ararken, kapağını bulan bir tencere gibiydi.” Ancak Naim oyunculuktan vazgeçmedi.

 

Nicolas Naim and other actors staged an Addams Family production in Dubai
Paramount Hotel Dubai, misafirlerini eğlendirmenin ve onlara bir kaçış unsuru sağlamanın değerini koruyor. Bunu akılda tutarak, otelde yemek yiyenler düzenli olarak sürükleyici deneyimler yaşarlar. Naim ise gösterilerde yer alan birçok oyuncu ve şarkıcı arasında yer alıyor. “Kendimi bu şovlara yazıyorum çünkü doğası gereği bir hikaye anlatıcısı ve eğitimli bir oyuncuyum” dedi. “Kendimi en başta bu anlatılara dahil etmek aslında oyuncumun isteğiydi. İlk Cinayet Gizemi gösterilerinden birinin yönetmeni olarak, her şeyin doğaçlama oyunculukla nasıl ilgili olduğunu açıklıyordum ve oyuncu ‘neden kendini bu gösteriye koyup rolü yapmıyorsun?'” Bir metod oyuncusu olan Naim için oyunculuk her zaman eve dönmek gibidir. “Ben karakterdeyken, o gün işe karakter olarak geliyorum” dedi. “Çünkü ben bir metod oyuncusuyum, o gün için gerçekten o karakter oluyorum ve diğer oyuncuları her zaman karakterde kalmaları için deliyorum çünkü karakteri kırmak yanılsamayı kırar ve özellikle sürükleyici bir deneyimse bunu istemiyoruz. Paramount’un bu alternatif evrenine gerçekten adım atmış gibi hissetmenizi istiyoruz. Yani oyunculuk kendime çok değer verdiğim bir şey.”

 

Screening Room at Paramount Hotel Dubai
Dubai’de tiyatro ve sürükleyici deneyimler Dubai’deki tiyatro sahnesinden Naim, “Burası sıkı bir tiyatro oyuncuları topluluğu” diyor. “Müzikal Tiyatro DXV grubu burada birçok bağımsız tiyatro gösterisi düzenliyor.” Canlı akşam yemeği gösterisi konseptleri ise şehirde muazzam bir şekilde büyüdü. İnsanlar nefis ve içeceklerle kendilerini şımartırken gösterilerin tadını çıkarmayı severler. Naim, “İnsanlar, AI’nın bu aniden ortaya çıkması nedeniyle sürükleyici deneyimleri çok daha fazla takdir etmeye başlıyor” dedi. “Buna yapay zekanın saldırısı diyebilirim, çünkü yaratıcı endüstri şu anda çok titrek. Yapay zekanın yardımıyla, şimdi anında bir şeyler yaratabilirdiniz, oysa aylar sürecekti. Artık insanlar sürükleyici deneyimleri, bire bir etkileşimleri ve canlı eğlenceyi çok daha fazla takdir ediyor. Dubai, sürükleyici deneyim dünyasında yoğun bir şekilde büyüyor.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar