Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşam TarzıMüziğin Yaratılma ve Deneyimlenme Şeklini Değiştiren Teknoloji

Müziğin Yaratılma ve Deneyimlenme Şeklini Değiştiren Teknoloji

2024’teki müzik endüstrisi yaratıcılık ve yenilikle dolup taşıyor. İçerdekiler, müzik yapım teknolojisindeki ilerlemelerin müziğin yaratılma ve deneyimlenme şeklini değiştirdiğini söylüyor.

Jack Sleiman, DJ, yapımcı ve radyo sunucusu olarak çok yönlü yetenekleriyle tanınan tutkulu bir müzik tutkunudur. Yeni tarzlar üretme, remiksleme ve öncülük etme konusunda keskin bir kulağa sahip olan Jack’in müziği, şovlar ve etkinlikler için yaptığı kapsamlı seyahatlerden toplanan küresel etkileri yansıtıyor.

Jack’in çeşitli kültürel sesleri ve türleri harmanlama yeteneği, remikslerini ve parçalarını son derece popüler hale getirdi. Babylone’un “Zina” ve Hozier’in “Take Me to Church” adlı eserlerinin yanı sıra Sean Kingston, Skales ve Ice Prince’in yer aldığı single’ları, 18 farklı ülkede en iyi 10 liste pozisyonuna ulaştı.

Jack, UNTOLD Dubai’deki ana sahnenin başrol oynamasının yanı sıra, Drake, Ke $ ha, The Weeknd, Tiësto, Avicii ve 50 Cent dahil olmak üzere sektördeki en büyük isimlerden bazılarıyla işbirliği yaparak ve performans göstererek uluslararası alanda damgasını vurdu.

2024’e baktığımızda Jack Sleiman, kalpleri ve ruhları karıştırmayı amaçlayan ve küresel müzik sahnesi üzerindeki etkisini daha da pekiştirmeyi amaçlayan birkaç yeni parça piyasaya sürecek.

Bir röportajdan alıntılar:

Bize yeni remixinizden bahsedin.

Kariyerim boyunca batı müziğine ilgi duydum ve dünyanın her yerinden sanatçılarla parçalar yaratıyorum. Arap müziğinden hoşlanırken, onunla bir reprodüksiyon seviyesinden bağlantı kurmadım.

Ancak, geçen yaz “Li Beyrut” un Amapiano versiyonumla her şey değişti. Bu, Arap müziğindeki varlığımı derinleştirmek ve köklerimi gururla temsil etmek için güçlü bir istek uyandırdı.

Yavaş yavaş setlerime klasik ve çağdaş Arapça şarkıların bir karışımını dahil etmeye başladım ve insanların tepkilerini gözlemledim. Ebu’nun “3 Daqat” a verdiği yanıt olağanüstüydü. Performanslarım sırasında yaşadığım en güzel anlardan biriydi.

O gece, piste kendi dokunuşumu eklemem gerektiğini biliyordum. Hevesle üzerinde çalışmaya başladım, remiksi lansman için mükemmel hissedene kadar haftadan haftaya rafine edip denemeye başladım.

O ne hakkındadır?

Ebu’nun “3 Daqat” şarkısını her duyduğumda, ritmi beni büyüledi, melodi ve duygunun kusursuz karışımıyla büyülendi. Müzik durduktan çok sonra ritimler zihnimde yankılandı, her nota içimde derinden yankılandı. Bu şarkı sadece bir müzik parçası değildi; derin bir şeyi harekete geçiren bir ilham kaynağıydı.

Orijinal şarkı, içten sözleri ve duygulu bestesiyle aşk teması etrafında dönüyor. İnsan bağlantılarını tanımlayan sevinçlerden, kalp ağrılarından ve acı tatlı anlardan bahseder. Kendimi bu aşk tasvirinden büyülenmiş buldum ve yaratıcılığımı ona katmam için körükledi.

Ritimler sadece seslerden daha fazlasıdır; Bunun yerine, orijinal şarkının içimde uyandırdığı duyguların ifadeleridir. Şarkıda tasvir edilen aşk yeni bir tempo buldu ve dinleyicilerin her vuruşta duygu derinliğini hissettiğini hissedebiliyorum.

Müzik endüstrisi 2024’te nasıl şekilleniyor?

Ondan sonra yaz sezonu için mükemmel, canlı ve enerjik yaz havasını yakalayan iki şarkı daha yayınlayacağım. Bu sürümlerin ötesinde, farklı müzik tarzlarını ve kültürlerini harmanlamak için daha fazla uluslararası sanatçıyla işbirliği yapmayı planlıyorum. Nihayetinde yeniliklere devam etmek, müzikte mümkün olanın sınırlarını zorlamak ve unutulmaz deneyimler sunmak istiyorum.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar