Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaNapolyon Açık Artırmaya Çıktı

Napolyon Açık Artırmaya Çıktı

Müzayede evi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Napolyon Bonapart’ın bir zamanlar kendini öldürmek için kullanmayı planladığı iki tabancanın bu hafta sonu açık artırmaya çıkarıldığını ve 1,5 milyon avroya ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Altın ve gümüş işlemeli zengin bir şekilde dekore edilmiş silahlar, Napolyon’un oyulmuş görüntüsünü tam imparatorluk ihtişamıyla sergiliyor.

Fransız hükümdarının 1814’te dış güçlerin ordusunu yenip Paris’i işgal etmesinden sonra iktidardan vazgeçmek zorunda kaldığı hayatı sona erdirmek için neredeyse kullanıldığı söyleniyor.

Müzayedeci Jean-Pierre Osenat, “Fransız kampanyasının yenilgisinden sonra tamamen depresyona girdi ve bu silahlarla intihar etmek istedi, ancak büyük beyi tozu temizledi” dedi.

Osenat, Napolyon’un bunun yerine zehir aldığını, ancak kustuğunu ve hayatta kaldığını ve daha sonra sadakatinden dolayı kendisine teşekkür etmesi için tabancaları efendisine verdiğini de sözlerine ekledi.

Pazar günkü Paris’in güneyindeki Fontainebleau’daki müzayedede 1,2-1,5 milyon avro (1,3-1,6 milyon dolar) getirmeleri bekleniyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar