Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfNashville'deki Maiden Liv Golf Unvanını Ele Geçirdikten Sonra Hatton, 'Tekrar Kazanmak Özel...

Nashville’deki Maiden Liv Golf Unvanını Ele Geçirdikten Sonra Hatton, ‘Tekrar Kazanmak Özel Hissettiriyor’ Diyor

İngiltere’den Tyrrell Hatton, Takım etkinliğinde onurlandırmak için Legion XIII Jon Rahm, Caleb Surratt ve Kieran Vincent takımına yardım etmek için LİV Golf Nashville’de Bireysel şampiyonluğu kazanmak için üç buçuk yıllık bir bekleyişi sona erdirdi.

Ocak 2021’de Hatton son turnuvasını kazandı – Yas Links Abu Dabi’deki Abu Dabi HSBC Şampiyonası.

Hatton, Majesticks gc’den Sam Horsfield’a karşı altı şutluk bir galibiyet ve toplamda 19 eşit altı galibiyet için final turu 65’i vurarak zafere ulaştı.

Final turunda hiçbir zaman ciddi şekilde tehdit edilmeyen Hatton, ”3 buçuk yıldır kazanamadıktan sonra, bunu bir şekilde tekrar yapıp yapamayacağınızı merak ediyorsunuz” dedi. “Tekrar kazanmak oldukça özel bir duygu.”

Lejyon XIII’ÜN Kaptanı Jon Rahm, üçüncülüğü dörtlü berabere bitiren, “Dışarıdaki Tyrrell Hatton’un ne kadar iyi olduğunu bilmeyenler için bu kesin bir kanıt. Bence bugün onun ne kadar iyi olabileceğini gösteriyor. Açıkçası, kazanmak asla kolay değildir ve üç turda altıya kadar kazanmak oldukça etkileyicidir.”

Takım savaşı biraz daha rekabetçiydi, ancak Lejyon XIII erken aşamalarda 10 vuruş avantajına ulaştı.

Bir noktada, tüm skorlar sayıldığında hızlı bir şekilde kaybolabilecek olan dört vuruşun içine doğru ilerliyorlardı. Ancak dört Lejyon oyuncusunun da eşit derecede ateş etmesiyle, hiçbir kovalayana kapıyı gerçekten açmadılar.

En yakın rekabet, Bryson Dechambeau’nun Crushers gc’si ikinci olurken, Torque Majesticks gc’yi üçüncü sırada geride bırakarak diğer iki podyum noktası içindi.

Dubai merkezli oyuncular Anirban Lahiri (Crushers GC) ve Adrian Meronk (Cleeks GC) sırasıyla berabere 18. sırada altıda ve berabere 22. sırada dördü eşitliğin altında bitirdi.

Crushers GC, Bireysel Sıralamada Meronk 15. ve Lahiri 27. sırada yer alarak sezon boyu Takım Sıralamasında liderliğini sürdürüyor.

Bir sonraki LİV Golf etkinliği, Real Club Valderrama’da düzenlenecek olan 12-14 Temmuz tarihlerinde İspanya’nın Endülüs kentinde gerçekleşecek.

Sonuçlar

(7,297 Yarda, Par 71)

Bireysel Etkinlik

Hatton (Lejyon XIII) 65. 64. 65. 194.

Horsfield (Majesticks GC) 67. 68. 65. 200.

Niemann (Tork GC) 70. 69. 62. 201.

Westwood (Majesticks GC) 69. 66. 66. 201.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar