Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketNepalli Lamichhane, ABD Vize Reddinin Ardından T20 Dünya Kupası'nı Kaçıracak

Nepalli Lamichhane, ABD Vize Reddinin Ardından T20 Dünya Kupası’nı Kaçıracak

Nepal Kriket Birliği (CAN), Nepal bacak döndürücü Sandeep Lamichhane’nin ABD’ye ikinci vize başvurusunun reddedilmesinin ardından Twenty20 Dünya Kupası’nı kaçıracağını söyledi.

Geçen hafta daha önce vize başvurusunun reddedildiğini ve 2019’da ABD vizesinin de reddedildiğini söyleyen Lamichhane, ABD ve Batı Hint Adaları’ndaki turnuvaya gidemeyecek.

Lamichhane, 2022’de Nepal kaptanı olarak görevden alındı ve polisin 18 yaşındaki bir kadına saldırdığı gerekçesiyle tutuklama emri çıkarmasının ardından gözaltına alındı.

Aralık 2023’te tecavüzden suçlu bulundu ve Ocak ayında sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak bu ayın başlarında Nepal’deki bir temyiz mahkemesi tarafından suçlamalardan aklandı.

Perşembe günü yaptığı açıklamada CAN, “ABD Büyükelçiliğinin milli oyuncu Sandeep Lamichhane’ye Dünya Kupası’nı oynaması için seyahat izni (vize) veremediğini bildirmek istiyoruz” dedi.

23 Yaşındaki oyuncu, Hindistan, Avustralya, Pakistan ve Batı Hint Adaları’ndaki önde gelen Twenty20 liglerinde yer alan Himalaya ülkesinden tek oyuncu.

Uluslararası Kriket Konseyi, tüm T20 Dünya Kupası kadrolarının 25 Mayıs tarihine kadar seçildiğini söyledi.

Nepal’in kadrosunda yapılacak herhangi bir değişiklik şimdi Icc’nin etkinlik teknik komitesinin onayını gerektirecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar