Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketNepalli Lamichhane, Batı Hint Adaları'ndaki T20 Dünya Kupası Kadrosuna Katılacak

Nepalli Lamichhane, Batı Hint Adaları’ndaki T20 Dünya Kupası Kadrosuna Katılacak

Kriket birliği Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Sandeep Lamichhane’nin vizesinin reddedilmesi nedeniyle ABD’deki maçları kaçırdıktan sonra Batı Hint Adaları’ndaki Nepal’in T20 Dünya Kupası kadrosuna katılacağını söyledi.

Nepal başlangıçta temyizde tecavüzden sekiz yıl hapis cezası kesilen eski kaptan Lamichhane’yi seçmek istemişti, ancak yoğun lobiciliğe rağmen ABD vizesi iki kez reddedildi.

T20 Dünya Kupası, Amerika Birleşik Devletleri ve Batı Hint Adaları tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

Dernek sekreteri Paras Khadka yaptığı açıklamada, “Nepalli oyuncu Sandeep Lamichhane, devam eden ICC T20 Dünya Kupası için Batı Hint Adaları’na gidecek ve Nepal milli kriket takımına katılacak” dedi.

23 yaşındaki Spin melon Lamichhane, bir zamanlar Nepal’de kriketin poster çocuğuydu, ancak 2022’de Katmandu’daki bir otelde genç bir kadına tecavüz ettiği için mahkum edildi. Bu geçen ay iptal edildi.

Lamichhane, eskiden Twitter olan X’te “Şimdi Batı Hint Adaları’ndaki son iki maç için milli takıma katılıyorum ve hayallerimi ve tüm kriket severlerin hayalini gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

“Tüm kriket hayranlarımıza ve benim için dua eden her yerdeki insanlara, kutsamalarınız için sonsuza dek minnettar olacağım.”

Duyuru ile yaptığı sosyal medya paylaşımları hayranlar tarafından memnuniyetle karşılandı ve tebrik mesajlarıyla doldu.

Nepal, Dünya Kupası açılışında altı kaleyle Hollanda’ya kaybetti.

Batı Hint Adaları’ndaki Güney Afrika ve Bangladeş’e karşı grup maçlarından önce Çarşamba günü Florida’da Sri Lanka ile oynuyorlar.

Tecavüz davasından önce, Lamichhane’nin bir bacak döndürücü olarak başarısı, sporun Himalaya cumhuriyeti’ndeki profilini önemli ölçüde artırmıştı.

2022’de tutuklama emri çıkarıldığında, Lamichhane başlangıçta Karayip Premier Ligi’nde oynadığı Jamaika’dan dönemedi.

Ulusal kaptan olarak görevden alındı ve tutuklandı, ancak Nepal kefaletle serbest bırakıldığında oyun yasağını kaldırdı.

Ocak ayında mahkum edilene kadar geçen yılki Pakistan ve Sri Lanka’daki Asya Kupası da dahil olmak üzere oynamaya devam etmesine izin verdi. Mahkumiyet Mayıs ortasında iptal edildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar