Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporOlimpiyat Cirit Şampiyonu Chopra, Doha'da 90 Metrelik Engeli Aşmayı Hedefliyor

Olimpiyat Cirit Şampiyonu Chopra, Doha’da 90 Metrelik Engeli Aşmayı Hedefliyor

Hindistan’ın Olimpiyat cirit şampiyonu Neeraj Chopra Perşembe günü yaptığı açıklamada, Paris Oyunları için ısınırken Doha Elmas Ligi’nde 90 metrelik zor işareti kırmayı umduğunu söyledi.

Kuzeydeki Haryana eyaletinden 26 yaşındaki bir çiftçinin oğlu olan Chopra, geçen yıl Hangzhou’da Olimpiyat ve dünya şampiyonluklarına ikinci bir Asya Oyunları altını ekledi.

Ve Hindistan’da yıldızlığa ulaşırken, Tokyo 2020’de 1,4 milyar ülkenin ilk Olimpiyat atletizm altınını kazanırken, elit 90 milyon kulübün üyeliği şimdiye kadar ondan kaçtı.

Chopra, Katar başkentindeki Diamond League toplantısından bir gün önce düzenlediği basın toplantısında, “Bu engeli gerçekten kırmak istiyorum” dedi.

90 metrelik bir atış, Hintli sporcuyu Jan Zelezny’nin 1996’da belirlediği 98,48 metrelik dünya rekorunun çok gerisinde bırakacaktı.

Chopra, Jakarta’daki 2018 Asya Oyunları’nda 88.06 attığından beri, en azından 2019 sezonunu kaçırmaya zorlayan dirsek ameliyatı nedeniyle, dönüm noktasıyla ilgili soruların onu takip ettiğini söyledi.

Chopra, “88 ile 90 metre arasında sıkışıp kaldım” dedi.

2022’de 89,94 ile kişisel rekorunu kıran Chopra, geçen yıl “90 metresiyle ünlü” Doha’da da 90 metreyi kırmayı umduğunu söyledi.

“Ama çok fazla rüzgardan dolayı şanslı değildik. Belki yarın iyi olur” dedi.

Çocuksu görünüşü ve parlak gülümsemesiyle tanınan Chopra, Hindistan’daki popülaritesini kabul etti, ancak kriket süperstarları Virat Kohli ve BAYAN Dhoni’ye kıyasla ünlüsünü küçümsedi.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Hindistan dışında, Güney Afrika, Türkiye ve Avrupa’da antrenman yapma kararının, 26 Temmuz’da başlayacak olan Paris Olimpiyatları’na odaklanma ihtiyacından kaynaklandığını söyledi.

Chopra, “Hindistan’da eğitim alırsam profilim için iyi olur” dedi. “Ama şu anda Olimpiyat yılı… Daha fazla antrenman yapmak istiyorum.”

“Hindistan gerçekten büyük bir ülke ve herkes her zaman altın istiyor ama Olimpiyatlarda gerçekten zor çünkü dünyanın en iyi sporcuları gelip orada yarışacak” diye ekledi.

“Ama odak noktam sağlıklı kalmak ve sadece tekniğime odaklanmak ve sağlıklı kalırsam her şey yoluna girecek.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar