Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaPakistan'ın Eski Başbakanı, Müzakerelere Hazır Olduğunu Ancak Anlaşma Yapmadığını Söyledi

Pakistan’ın Eski Başbakanı, Müzakerelere Hazır Olduğunu Ancak Anlaşma Yapmadığını Söyledi

Pakistan medyasında yer alan haberlere göre, Pakistan Tehreek-e-Insaf’ın (PTI) kurucusu Imran Khan Cuma günü yaptığı açıklamada, ülkeyi terk etmek veya hapsedilmekten kaçınmak isteyen biri tarafından bir anlaşma yapıldığını vurguladı.

Adiala Hapishanesindeki medya mensuplarının sorularını yanıtlayan İmran Han, partisinin son 18 aydır görüşmelere hazır olduğunu ancak anlaşma yapmamaya hazır olduğunu söyledi.

Ptı’nin kurucusu, müzakerelerin siyasette yapıldığını, ancak arkadaşlarla değil muhaliflerle yapıldığını söyledi.

Pakistan medyasına göre, partisinin üç parti dışında herkesle görüşeceğini de sözlerine ekledi. Hayber Pakhtunkhwa Baş Bakanı Ali Amin Gandapur’u seçti; Ulusal Meclis’teki muhalefet lideri Ömer Eyub; ve müzakereleri yürüttüğü için Senato’daki muhalefet lideri Şibli Faraz.

Tutuklu lider, “Bu üç ismi bir anlaşma için değil görüşmeler için önerdim” dedi.

Han ayrıca, Toshakhana armağanlarıyla ilgili olarak kendisine karşı dördüncü davayı “onlar” ın açacağını medyaya bildirdi. İstedikleri davaları bir kerede yapmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Perşembe günü erken saatlerde, PTI Başkanı Avukat Gohar Ali Khan, Pakistan medyasının bir raporuna göre partisinin ne kimseyle diyalog kurduğunu ne de görüşmeler için özel bir mesajı olmadığını iddia etti.

Rawalpindi’nin Adiala Hapishanesi dışındaki gazetecilere konuşan Avukat Gohar, eski başbakanın “siyasi güdümlü” davalarla karşı karşıya olduğunu belirterek, PTI kurucusunun yargıdan davaları hakkında en erken karar vermesini istediğini de sözlerine ekledi.

Pakistan basınında çıkan haberlere göre, “Ali Amin Gandapur, Ömer Eyüp Han ve Şibli Faraz’a görüşmeler yapma yetkisi verildi, ancak anlaşma yapmamaları için” diyen Gohar, üç siyasi parti dışında kimseyle konuşacaklarını da sözlerine ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar