Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşam Tarzı'Para Güç Getirir': Zeki Finansal Planlama Bu Hintli Gurbetçinin Hayallerini Takip Etmesine...

‘Para Güç Getirir’: Zeki Finansal Planlama Bu Hintli Gurbetçinin Hayallerini Takip Etmesine Nasıl Yardımcı Oldu?

Yoga öğretmeni Brinda Hora, hayatını derinden inandığı bir felsefe ve pratiği öğretmeye adamıştır. Hintli göçmen, 43, Dubai’de yaşıyor ve şimdi 18. yılında. Paraya karşı tutumu, manevi pratiğiyle olan ilişkisi gibidir, değerlidir ve saygı görür ve kendi ticari girişimlerine devam etmek için tam zamanlı istihdamı geride bıraktığı için onun için bir çapa görevi görür.

paraya mektup yazmak zorunda kalsaydın, ne derdin?

Sevgili Para, lütfen herkese karşı nazik olun; size bildiğinizden daha çok saygı duyuyoruz. Kalbimizin derinliklerinden teşekkür ederiz, bizi her zaman kutsanmış tutun.

Para ile ilişkinizi nasıl tanımlarsınız?

Hayatımda her yeni bir bölüme başladığımda parayla yeni bir bölüme başladığım için çok ilginçti.

Sizce bu ilişki nasıl oluştu?

Parayla olan ilişkim, Hindistan’da bir reklam ajansında yarı zamanlı çalışmaya başladığımda ve üniversitedeki son yılıma yan tarafta devam ettiğimde 19 yaşında kuruldu. Kazandığım her kuruşun muhasebesi yapıldı ve her ayın sonunda yenilenmiş bir ilişkiyi dört gözle beklerdim.

annenizden para yönetimi hakkında hangi iyi veya kötü dersleri öğrendiniz?

Çocukluğum boyunca annem hanehalkını idare ederdi, babam ise çoğunlukla bizim için maddi olarak geçinmek için Hindistan dışında çalışırdı. Annemin faturalar için nakit ayırdığını ve her ayın başında evi işletmek için nakit tuttuğunu gördüğümü hatırlıyorum. Tüm masraflarını birkaç günlüğe yazardı. Belki bunu ondan aldım çünkü 2020’de işimi açtığımdan beri kazandığım her geliri ve bir uygulama kullanarak harcadığım parayı da yazıyorum.

finansal yönetim konusunda size en çok kim öğretti?

Hesaplamalarda hep iyiydim. 2016 yılında tutkumu incelemek ve takip etmek için adım attığımda, Dubai’den ilk kez ayrıldığımda ve Kişisel Eğitim kursu için Londra’ya taşındığımda, ardından Avusturya’da Hatha Yoga ve Kerala’da Ayurveda Beslenmesi, neredeyse sekiz aydır yoldaydım. Dünyayı keşfetmeye devam etmemi sağlayan para ve excel sayfalarıyla olan bu ilişkiydi.

Parayla ilgili şu ana kadar yaşadığınız en derin deneyimin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Tecrübelerime göre, para sahip olduğunuzda güç, sahip olmadığınızda zayıflık getirir ve aynı şey tam tersi de söylenebilir. Biraz para biriktirip şirketi kurmayı başardığımda, ihtiyaç duyulan temel bilgiler, şirket kurulumları, sağlık sigortası, lisans vb. Üzerinde çalışacak kadar cesurdum; ancak yeni veya ikinci el bir araba, öne çıkan bir bölgede bir daire gibi başka şeylere harcama yapmakta tereddüt ettim veya bir stüdyo kurun. Elbette bu şeyleri hayatta da isterim ve geleceklerini biliyorum. Şu anda sahip olduğum şey, takip ettiklerimin ve paylaştığım enerjinin ilkeleri ve inançları üzerine inşa edilmiş güçlü bir temel. Tutkunuzu takip ettiğinizde, başkaları için iyilik yapmak için doğru niyetle para gelecektir. Evrenin arkamı kolladığına inanıyorum.

çocuğunuza ya da genç benliğinize şimdi parayla ilgili bir tavsiye verebilseydiniz, bu ne olurdu ve neden?

Kendinize karşı çok sert olmayın, yakınlarınızla hayatınızın ve zamanınızın tadını çıkarın. Sadece neye harcadığına dikkat et. Niyet doğru olduğunda bolluk gelecek ve topluma geri vermek için bir rüyaya yönelecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar