Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmePerakende ve Tüketim Mallarında Lider Şirketler Qr Kod Geçişini Destekliyor

Perakende ve Tüketim Mallarında Lider Şirketler Qr Kod Geçişini Destekliyor

Barkodun ilk kez taranmasının 50. yıldönümünde, aşağıdakiler gibi pazar yerleri de dahil olmak üzere 22 endüstri şampiyonu Alibaba.com Carrefour gibi perakendeciler ve Procter & Gamble gibi üreticiler, GS1 standartlarına sahip QR Kodlarının küresel olarak benimsenmesi çağrısında bulunuyor. Barkodun arkasındaki lider standartlar kuruluşu olan GS1 tarafından desteklenen bu QR Kodları, tüketici deneyiminde tamamen devrim yaratması beklenen akıllı telefonlar aracılığıyla kolayca erişilebilen zengin ürün bilgilerine erişim sağlayabilir.

1974’teki ilk taramadan bu yana, GS1 aracılığıyla perakendeciler ve üreticiler arasındaki işbirliği, orijinal barkodun yaygın olarak benimsenmesine yol açtı. Günümüzde bu teknoloji, günde 10 milyardan fazla kez taranan barkodları taşıyan 1 milyardan fazla ürün ile dünya çapında tedarik zinciri verimliliğini artıran, ürün tanımlaması için güvenilir evrensel yöntemdir. Bugün, küresel endüstri liderleri, GS1 tarafından desteklenen QR Kodları olarak da bilinen 2B barkod olan GS1 standartlarına sahip QR Kodlarına geçişte yeniden birleşiyor.

gs1’in Başkanı ve CEO’su Renaud de Barbuat, ”İlk barkod taraması, ürünleri nasıl alıp sattığımızı sonsuza dek değiştirdi” dedi. “Elli yıl sonra, endüstri şampiyonları bir araya gelerek GS1 tarafından desteklenen QR Kodlarına geçiş çağrısında bulundular. Bu işbirlikçi çaba, alışveriş yapma, yemek yeme ve yaşama şeklimizi yeni şekillerde dönüştürmeye hazırlanıyor. Bunun ikinci bir barkod devriminin başlangıcı olduğuna inanıyoruz – ürünleri daha izlenebilir hale getirmek ve tüketici deneyimini dönüştürmek, böylece perakendenin geleceğini ortaya çıkarmak.”

Tüketici deneyiminde devrim yaratmak

Geleneksel barkodların aksine, GS1 tarafından desteklenen QR Kodları, tüketicileri kullanım ve geri dönüşüm talimatları, güvenlik, beslenme bilgileri ve endüstri sertifikaları dahil olmak üzere deneyimlerini yükseltmek için geniş miktarda ürün bilgisine bağlayabilir.

“Müşterilerimize kaliteli gıda ve ürünler sunmak Carrefour’un misyonunun merkezinde yer alıyor. Carrefour Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alexandre Bompard, ”2D barkodlar, bu hedefi daha şeffaf ve daha zengin ürün bilgileriyle onurlandırmanın umut verici bir yoludur” dedi. “Ayrıca, sosyal ve çevresel sorumluluk konusundaki taahhütlerimizi gösterirken daha ilgi çekici bir deneyim sunmak için birçok fırsat görüyoruz. Carrefour, GS1 ile uzun süredir ortaklık kurdu ve bu girişimin öncüsü olmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz ”dedi.

Akıllı telefonlar aracılığıyla kolayca erişilebilen bilgilerle bu, tüketiciler, üreticiler ve perakendeciler için bir dizi yeni olanak sunar – tüketicilerin ihtiyaç duyduğu ve arzu ettiği tüm bilgilere erişim sağlar, izlenebilirliği artırır ve tedarik zinciri boyunca verimliliği artırırken, ödeme sırasında taramayı etkinleştirir.

* Daha akıllı seçimler: Artık paketleme alanıyla sınırlı olmayan bilgilerle, GS1 tarafından desteklenen QR Kodları, markaların video eğitimleri, stil önerileri, önerilen tarifler veya satın almalarıyla ilgili diğer bilgiler dahil olmak üzere ek bilgileri paylaşmasına izin vererek tüketici deneyimini geliştirebilir.

* Sürdürülebilir içgörüler: Ürünlerin çevresel etkilerini anlamak için artan tüketici talebi ile GS1 tarafından desteklenen QR Kodları, tüketicileri bir ürünün nereden kaynaklandığı, bileşenleri, karbon ayak izi ve ambalajın geri dönüşümü veya yeniden kullanımı ile ilgili rehberlik gibi bilgilere bağlayabilir.

* Daha güvenli yiyecekler: Sağlık ve beslenmenin yanı sıra, GS1 tarafından desteklenen QR Kodları, düzenleyici bilgilere, ayrıntılı alerji tavsiyelerine ve ‘En iyisi’ veya ‘Satma’ tarihlerine erişimi kolaylaştırabilir – süresi dolmuş yiyeceklerin kasada reddedilmesine ve süresi dolmaya yakın olanların indirimli fiyatlarla satılmasına olanak tanır – bu da gıda atıklarında azalma.

Değişim, dünya çapında 48 ülkede test edilen ve dünya gsyih’sının% 88’ini temsil eden yeni teknolojiyle çoktan başladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar