Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDöviz DeğişimiPetrol Şirketlerinin Dolar Teklifleri Asya Fx'indeki Kazançlara Karşı Koyarken Hindistan Rupisi Neredeyse...

Petrol Şirketlerinin Dolar Teklifleri Asya Fx’indeki Kazançlara Karşı Koyarken Hindistan Rupisi Neredeyse Sabit Kaldı

Hindistan rupisi Salı günü, yerel petrol şirketleri de dahil olmak üzere ithalatçılardan gelen ay sonu dolar talebi, çoğu Asya para birimindeki kazanımlardan gelen olumlu ipuçlarına karşı çıktığı için çok az değişti.

Rupi, Hindistan Standart Saati (IST) itibariyle BAE dirhemi karşısında 22,73 veya ABD doları karşısında 83,43 iken, 22,74 BAE dirhemi veya 83,46 ABD doları ile önceki kapanışından marjinal olarak değişti.

Asya para birimleri, genel olarak daha zayıf bir doların yardımıyla çoğunlukla daha yüksekti. Offshore Çin yuanı, Pazartesi günü Kasım ayından bu yana en zayıf seviyesine geriledikten sonra 7.28’te hafifçe yükseldi.

Yabancı bir bankadaki bir döviz tüccarı, “emilen hafif girişler” varmış gibi görünüyordu. Tüccar, yerel petrol şirketlerinden ay sonu ödemelerine ilişkin dolar talebinin de rupinin kazancını engellediğini de sözlerine ekledi.

Ham petrol vadeli işlemleri şu ana kadar Haziran ayına göre% 5’ten fazla arttı ve güçlü yaz kaynaklı talep beklentisi ve Orta Doğu’daki gerginlikler nedeniyle son iki ayın en yüksek seviyelerine yakın seyrediyor.

Döviz danışma firması IFA Global bir notta, Japon yeni ve Çin yuanındaki geri çekilmenin “rupi üzerindeki baskıyı hafiflettiğini” ve para biriminin yan fiyat hareketi ile 83.40-83.55 aralığında işlem göreceğini söyledi.

Öte yandan, Hindistan’ın cari işlemler dengesi, Ocak-Mart döneminde 10 çeyrekte ilk kez, daha yüksek hizmet ihracatı ve özel transfer makbuzlarının yardımıyla bir fazlalık kaydetti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar