Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaRusya Nehri'nde Dört Hintli Öğrenci Boğuldu, 2 Ceset Bulundu

Rusya Nehri’nde Dört Hintli Öğrenci Boğuldu, 2 Ceset Bulundu

Dışişleri Bakanlığı (MEA) Cuma günü yaptığı açıklamada, dört Hintli tıp öğrencisinin Rusya’da St. Petersburg yakınlarındaki bir nehirde boğulduğunu, beşte birinin kurtarıldığını ve şu anda tıbbi yardım aldığını söyledi.

Bakanlık açıklamasında, “St. Petersburg’daki Konsolosluğumuz üniversite ve yerel makamlarla temas halinde olmaya devam ediyor ve mümkün olan her türlü yardımı sağlıyor” dedi.

Yerel acil servislerin şu ana kadar Volkhov nehri’nden iki ceset kurtardığını belirten raporda, St Petersburg’daki Hindistan konsolosluğunun ölümlü kalıntıların ülkelerine geri gönderilmesi için yerel makamlarla koordinasyon içinde olduğu belirtildi.

“Ailelere başsağlığı diliyoruz. MEA, kalan iki kayıp öğrencinin aranmasının devam ettiğini söyledi.

Kazaya karışan beş öğrencinin tümü, Rusya’nın Veliky Novgorod kentinde bulunan Bilge Yaroslav Novgorod Devlet Üniversitesi’nde okuyordu.

Hindistan Büyükelçiliği, yetkililerin cesetleri mümkün olan en kısa sürede akrabalarına göndermek için çalıştıklarına dair güvence verdi. “Cesetleri en kısa sürede akrabalarına göndermek için çalışıyoruz. Moskova’daki Hindistan Büyükelçiliği, X’teki bir gönderide, “Hayatı kurtarılan öğrenciye de uygun tedavi sağlanıyor” dedi.

Bu arada, Rusya’daki Hindistan Büyükelçiliği Cuma günü bir tavsiye yayınladı ve öğrencileri su kütlelerine giderken son derece dikkatli olmaya çağırdı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar