Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaTakviyelerSaflarda Yükselmek

Saflarda Yükselmek

Sharjah Amerikan Üniversitesi (AUS) 1997 yılında kurulduğunda, islam kültürünün zengin tarihi mirasını BAE ve Körfez bölgesindeki çağdaş toplumun istek ve ihtiyaçları ile bütünleştiren ayırt edici bir kurum olarak öngörülmüştür. Bugün AUS, yalnızca BAE ve bölgede önem kazanmakla kalmadı, aynı zamanda uluslararası alanda güçlü bir rakip olarak kendini kanıtlayarak küresel tanınırlık kazandı.

 

 

“Küresel sıralamamız, dünya standartlarında öğretim üyelerimizin, yüksek vasıflı personelimizin ve yaptıkları her şeyde mükemmellik için sürekli çaba gösteren yetenekli öğrencilerimizin bir kanıtıdır. Bu ilerleme, akademik kaliteye ve yeniliğe olan bağlılığımızı vurgulayarak, küresel sahnede lider bir kurum olma vizyonumuzu bir kez daha doğrulamaktadır. Akademik mükemmelliğe doğru yolculuğumuz devam ediyor ve bilgiyi geliştirme, keşfi teşvik etme ve toplum üzerinde olumlu bir etki yaratma arayışımızda kararlıyız ”diyor AUS Şansölyesi Dr. Tod Laursen.

 

“AUS bana sadece mükemmel bir öğretim sağlamakla kalmadı, aynı zamanda ister akademik ister kişisel olsun, rahatlık alanımdan çıkıp sonsuz büyüyebileceğim güvenli ve arkadaş canlısı bir ortam sağladı. Bu, elbette, AUS’UN biz öğrenciler için sunduğu sınırsız fırsatlar nedeniyle, “diyor AUS Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji mezunu Tala Terro. Küresel ve bölgesel olarak öncülük etmek Küresel olarak AUS, Times Higher Education Young University Rankings (2024) ‘e göre 50 yaşın altındaki en iyi 125 üniversite arasında ve Times Higher Education Asia University Rankings (2024) ‘e göre Asya’daki en iyi 150 üniversite arasında yer almaktadır. Ayrıca, QS Dünya Sıralaması 2025’te dünya çapında sıralanan kurumların ilk yüzde 22’si arasına girerek ilk 350’de yer aldı. Dahası, AUS, Arap dünyasında lider olarak kendini kanıtlamış, öğretim, araştırma, bilimsel faaliyet ve yaratıcı çalışma yoluyla bilgiyi ilerletmiştir. Sonuç olarak, QS Arap Bölgesi Üniversite Sıralamasına (2024) göre, son dokuz yıl üst üste her yıl en iyi 10 Arap üniversitesi arasında yer alıyor. BAE’nin yüksek öğrenimini ilerletmek QS Dünya Üniversite Sıralamaları’na (2025) göre BAE’deki ilk üç üniversite arasında yer alan AUS, yüksek öğrenim ve kariyer hazırlığı için bir merkez olarak ününü sağlamlaştırdı. BAE’de işveren itibarı ve istihdam sonuçları açısından ikinci sırada yer almak (2025), şu anda dünyanın önde gelen şirketlerinde, devlet kuruluşlarında ve önde gelen kar amacı gütmeyen kuruluşlarda etkili pozisyonlarda bulunan mezunlarının işe hazır olduklarının bir kanıtıdır ve birçoğu prestijli üniversitelerde lisansüstü eğitim almaktadır. dünya çapında. Akademik olarak AUS, QS Dünya Üniversite Sıralamasına (2025) göre akademik itibar açısından BAE’deki en iyi beş üniversite arasında yer alıyor. Fakültesi, bilgi yaratmaya katkılarıyla tanınan oldukça aktif araştırmacılardır. Öğrencileri araştırmalarına aktif olarak dahil eder, akademik deneyimi geliştirir ve öğrencileri alanlarına anlamlı katkılarda bulunmaya hazırlarlar. Bütünsel eğitim yaklaşımı Au’ların yüksek saygısı, Amerikan liberal sanatlar modeli, 90’dan fazla milletten, 109 öğrenci kulübünden, 33 spor takımından ve 385 aktif öğrenci toplum hizmeti gönüllüsünden oluşan çok kültürlü bir kampüsteki canlı öğrenci hayatı aracılığıyla eğitim mükemmelliğine olan bağlılığına bağlanabilir; kapsamlı araştırma gündemi; ve son durumu-son teknoloji tesisler. Bu bütünsel yaklaşım, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine (SKH’LER) olan bağlılığını vurgulayarak, au’ların Times Higher Education Impact Sıralamasında yer almasına da yol açmıştır. AUS, lisans düzeyinde 32 ana dal ve 46 yan dal, 18 yüksek lisans programı ve beş doktora programı sunmaktadır. AUS hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: www.aus.edu .
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar