Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfSchauffele, Olimpiyat Altınını Anıt Olarak Savunmaktan Heyecan Duyuyor

Schauffele, Olimpiyat Altınını Anıt Olarak Savunmaktan Heyecan Duyuyor

Geçen ayki PGA Şampiyonasında ilk büyük zaferini kazanan Xander Schauffele, Paris’teki Olimpiyat şampiyonluğunu savunmaya hazırlanırken oyununu üst düzeyde görüyor.

Schauffele, Perşembe günkü Muirfield Köyü’ndeki PGA Anma turnuvasının ilk turunda, gelecek haftaki Pinehurst’taki ABD Açık’ın son PGA Tour ayarlaması olan yarışmaya geri döndü.

İki numaralı dünya Schauffele, geçen ay Valhalla’da Amerikalı Bryson Dechambeau’yu bir vuruşla kenara çekmek ve iki yıllık bir galibiyet kuraklığı yakalamak için son deliğe bir debriyaj kuşu attı.

Schauffele zafer karşısında şişmiş bir ego kazanmasa da, oyununun Nisan ayında Masters’ı kazanan dünyanın bir numaralı Scottie Scheffler ve dört kez büyük şampiyon Rory McIlroy ile karşılaştırılabilir bir seviyeye ulaştığını görüyor. dünyada üçüncü sırada.

“Bir turnuvayı kazanmak gerçekten bir sonuçtur” dedi. “Buradaki adamları ayıran şey, onların belirli atışları yapabilmeleridir. Scottie ya da Rory gibi birine baktığınızda ya da sadece en iyi oyuncuların arasından geçtiğinizde, gerçekten yüksek bir seviyede oynadıklarında, kendilerini sahadan ayırırlar.

“Sanki o alanın biraz daha fazlasına sadece oyun oynayarak girmişim gibi hissediyorum. Oyunumun kesinlikle biraz daha elit hale geldiğini hissediyorum.

“Kendim ya da onun gibi bir şey hakkında nasıl hissettiğimi gerçekten değiştirmiyor. Bence vurabileceğin atışların kalitesi bunu belirleyen şey.”

Büyük galibiyet, Schauffele’nin bu yaz Fransa’da altın için yarışacak ABD kadrosunda olmasını sağladı ve bu rakamların üç yıl önce Tokyo’daki pandemi tarafından korunan duruma kıyasla çok farklı bir atmosfer olması gerekiyordu.

Schauffele Salı günü yaptığı açıklamada, “İnanılmaz bir deneyimdi ve bence bu yıl daha fazlasını hissedebiliriz, sadece insanlar Covıd olmadan katılmaya müsaitken,” dedi.

“Bence güzel şekilleniyor ve insanlar yarışmak istiyor ve harika bir turnuva olacak.”

Schauffele için her zaman özel bir anlamı olacak çünkü Japonya’daki zaferi, Xander’ın büyükbabaları atletizm ve futbolda yıldız olduktan sonra Almanya doğumlu babası Stefan’ın aile hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Schauffele, “Babamla, beni yetiştirme şekliyle ve bana verdiği tavsiyeyle ve bunun nereden geldiğiyle, kendisinin de Olimpiyatçı olmak istemesiyle çok farklı” dedi.

“Olimpiyatlarda yarışan diğer insanlardan farklı gibi geliyor, çünkü bu tavsiyeyi Olimpiyatçı olmak isteyen bir kişiden, babasının babasından ve bu nitelikteki şeylerden aldım.”

Golfün küresel programı, Schauffele’yi Olimpiyat mücadelesine hazırlamaya yardımcı olacak. İskoçya’daki Royal Troon’daki Açık Şampiyonadan bir hafta önce Temmuz ayında İskoç Açık’ı oynamayı planlıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar