Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAfrikaSenegal'de Uçak Pistten Kayarak En Az 10 kişinin Yaralanmasına Neden Oldu

Senegal’de Uçak Pistten Kayarak En Az 10 kişinin Yaralanmasına Neden Oldu

Havaalanı ve Senegal ulaştırma bakanlığı, Perşembe günü Senegal’in ana havaalanında kalkıştan önce düzinelerce yolcunun bulunduğu bir uçağın pistten kayarak en az 10 kişinin yaralandığını ve tesisi geçici olarak durdurduğunu söyledi.

Blaise Diagne havaalanı, Air Senegal tarafından kiralanan Transair’e ait Boeing 737-300’ün Mali’ye uçmaya hazırlandığı sırada 0100 GMT civarında meydana gelen kazanın nedenini belirlemek için soruşturma başlatıldığını söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan gece videolarında yolcuların sol kanadı yanıyormuş gibi görünen bir uçaktan kaçtıkları görüldü. Uçak uzun çimenlerin içinde duruyordu ve gökyüzüne duman yükselirken acil durum slaytlarını konuşlandırmıştı.

Reuters videoları hemen doğrulayamadı, ancak Perşembe günü havaalanındaki Reuters muhabirleri, pistin yanındaki çimenlerin üzerinde kırmızı ve beyaz bantla kordon altına alınmış Transair logolu bir uçak gördü.

Havaalanında, kazada dört ciddi yaralanma da dahil olmak üzere 78 yolcunun gemide olduğu ve 11 kişinin yaralandığı belirtildi. Ulaştırma bakanlığı, uçağın 79 yolcu taşıdığını ve uçağın iki pilotundan biri de dahil olmak üzere 10 kişinin yaralandığını bildirdi.

Havaalanı kazadan hemen sonra kapatıldı, ancak 1100 GMT civarında yeniden açıldı, havaalanı çevrimiçi bir yayında söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar