Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamHavacılıkSharjah Havalimanı, 2024'ün ilk Çeyreğinde 4,2 Milyondan Fazla Yolcuyu Ağırlıyor

Sharjah Havalimanı, 2024’ün ilk Çeyreğinde 4,2 Milyondan Fazla Yolcuyu Ağırlıyor

Sharjah Havalimanı, 2024’ün ilk çeyreğinin 4,2 milyondan fazla yolcunun gelişine tanık olduğunu ve 26.473 uçuş hareketi kaydettiğini ve 42.000 tondan fazla kargo taşıdığını, böylece seçkin bir seyahat deneyimi sağlama ve hizmet kalitesini iyileştirme konusundaki bölgesel konumunu güçlendirdiğini ortaya koydu. müşterileri için gelişime olumlu yansıyan sharjah Emirliği’ndeki turizm ve ekonomi ve ticari büyümesini teşvik etmek.

Sharjah Havaalanı Otoritesi (SAA) Başkanı Ali Salim Al Midfa, Sharjah Havalimanı’nın 2024’ün ilk çeyreğinde kaydettiği istatistiklerin, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 10’luk bir büyüme oranıyla yolcu sayısında artış gösterdiğini doğruladı. sharjah Havalimanı üzerinden faaliyet gösteren kuruluşlar, bölgesel olarak en iyi 5 havalimanından biri olmak ve herkes için güvenli bir seyahat deneyimi ve lider hizmetler sağlamadaki öncü rolünü geliştirmek.

Özellikle 2027 yılına kadar kapasitesini yıllık 25 milyon yolcuya çıkarması beklenen havalimanındaki yeni genişletme operasyonlarının devam etmesi ile önümüzdeki dönemde artan yolcu hareket hızına ve hava yolculuğunun büyümesine olan güvenini dile getirdi.

Al Midfa ayrıca, Sharjah Havalimanı’nın çeşitli seviyelerde yaşadığı niteliksel sıçramanın, kamu ve özel sektörden stratejik ortaklarla işbirliği içinde uygulanan iddialı uzun vadeli bir planın meyvesi olduğuna dikkat çekerek, operasyonel performansı artırarak rekabet gücünü ve liderliğini güçlendirmeye katkıda bulunduğuna dikkat çekti. ve en yüksek küresel standartlarda hizmet sunmak. Bu, altyapının, tesislerin, teknik sistemlerin sürekli gelişmesi ve seyahat prosedürlerini daha verimli ve etkin bir şekilde geliştirmeye devam etmek ve dünyadaki turistik destinasyonlarımız arasındaki iletişim ağını genişletmek için uygulanan akıllı çözümlerin kullanılmasına paraleldir.

İstatistikler, geçen Mart ayının toplam 9.127 uçuşla uçuş sayısı ve ayrıca taşınan kargo hacminde toplam 17.7 bin ton ile en aktif ay olduğunu, Ocak ayının ise toplam 1.444.525 yolcu ile en fazla yolcu sayısına sahip ay olduğunu açıkladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar