Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAESharjah, Kararlı İnsanlar için Ücretsiz Otopark Hizmetini Kolaylaştırıyor

Sharjah, Kararlı İnsanlar için Ücretsiz Otopark Hizmetini Kolaylaştırıyor

Sharjah’taki kararlı insanlar (PoD) artık ücretsiz otopark almak için kimlik kartlarını arabalarının ön camlarının arkasına koymak zorunda değiller. Şimdi bu kartlar otomatik olarak belediyenin halka açık otopark sistemine bağlanacak.

Otopark ücretlerini ödemediği için para cezalarını önlemek için bölme kartlarının görünür bırakılması gerekiyordu. Ancak bazen devriye kameraları ve tarama araçları panolara yerleştirilen kartları algılayamaz.

Şimdi, yeni entegre sistemle, PoD kartları varsayılan olarak Sharjah Şehri Belediyesine kaydedilecekti.

“Belediye büyük ölçüde halka açık park yerlerinin akıllı denetimlerine güveniyor; Ancak taranan araçlar yalnızca araç plakalarını okuyabiliyor. Bu nedenle, genellikle aracın önüne yerleştirilen kararlı insanlar için kartlar araçların okuma menzili içinde değil, “diye açıkladı Sharjah Belediyesi Halka Açık Otopark Dairesi Müdürü Hamed El Kaide.

“Bu, ücretsiz park yeri alması gereken kararlı kişilere karşı park ihlallerinin kaydedilmesine neden oluyor” diye ekledi. Yeni otomatik hizmet bu sorunu çözüyor.

El Kaide, PoD kart sahiplerini, kartlarını arabalarına bırakmadan tüm otoparkları ücretsiz kullanmalarını sağlayacak entegre halka açık otopark sistemlerine kaydolmaya çağırdı.

“Sharjah City otoparklarını kullanırken engelli insanlar için daha fazla esneklik katıyor ve onlara zaman ve emek tasarrufu sağlıyor” diye ekledi.

İşte nasıl kayıt olunur:

Belediyenin resmi web sitesine giriş yapın. (https://portal.shjmun.gov.ae /), ‘Akıllı Hizmetler’e tıklayın, ‘Halka Açık Otopark Departmanı hizmetleri’ni ve ardından ‘Engelliler İznine Başvur’ u seçin, Formu doldurun ve şartları gönderin

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar