Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAESharjah: Sosyal Deney, Çocukların %97'sinin Yabancının Minibüsüne Bedava Dondurma için Gireceğini Buldu

Sharjah: Sosyal Deney, Çocukların %97’sinin Yabancının Minibüsüne Bedava Dondurma için Gireceğini Buldu

Bir sosyal deneyin 37 katılımcısından sadece biri, minibüsüne girmesi karşılığında bir yabancıdan bedava dondurma kabul etmekte tereddüt etti. Kalan 36 çocuğun hepsi yabancının teklifini kolayca kabul etti ve çoğu çocuğun yabancı tehlikeyi nasıl tespit edemediğini vurguladı. Sharjah Çocuk Güvenliği Departmanı (CSD), sosyal deney yoluyla çocukların güvenliği konusunda farkındalık eksikliğinin endişe verici gerçekliğini ortaya çıkardı. Emirliğin Kshisha Parkında gerçekleştirilen deney, ailelerle dolu kalabalık bir halka açık parkta gerçekçi bir senaryo yarattı. Dost canlısı bir dondurma satıcısı, kamyonuna girmesi karşılığında çocuklara ücretsiz ikramlar sunarak yaklaştı. Endişe verici bir şekilde, sonuçlar çoğu çocuğun teklifi tereddüt etmeden kabul ettiğini ortaya koydu. Sosyal deney, emirliğin genç sakinlerinde yabancılarla etkileşimleri sırasında var olan çocuk güvenliği farkındalık düzeylerini değerlendirmek ve onların ve bakıcıların güvenli bir şekilde gezinmek ve yabancı tehlikeyi önlemek için ne tür bir rehberliğe ihtiyaç duyacaklarını anlamak için tasarlandı.

 

Csd’ye göre, deneyin sonuçları, çocukları bu tür senaryolarda güvenli bir şekilde başa çıkacak bilgi ve becerilerle donatmak için acil bir ihtiyacın altını çizdi. Bölüm, ebeveynleri, öğretmenleri ve daha geniş toplumu, çocukların güvenliğini sağlamak için farkındalık yaratmak ve eğitim programlarını güçlendirmek için işbirliği yapmaya çağırdı. Departman, potansiyel kaçırma ve artan fiziksel zarar veya istismar riski de dahil olmak üzere, kötü donanımlı bir çocuğun karşılaştığı sayısız riskin altını çizdi. Bunlar çocuğun fiziksel ve zihinsel sağlığını ciddi şekilde etkileyecek ve akademik yolculuklarının yanı sıra sosyal gelişimlerini de bozacaktır. CSD, çocuk istismarının olumsuz etkilerinin ömür boyu sürebileceğini ve sıklıkla yoğun tıbbi ve psikolojik müdahaleler gerektirebileceğini vurguladı.

 

“Çocuk güvenliği, bu konudaki farkındalığımız ve çocuklarımıza bu konuda verdiğimiz rehberlikle başlar” dedi. “BAE, büyümek ve gelişmek için dünyanın en güvenli ortamlarından birini yarattı. Ancak bu, onlara yabancılara her zaman güvenilemeyeceğini öğretme sorumluluklarımızı ihmal ettiğimiz anlamına gelmemelidir. Çocuk güvenliğini sağlamak için farkındalık ve eğitim şarttır.” Yetkili, ebeveynleri ve çocukları, güvenliği tehdit eden her durum için BAE’nin 800-700 çocuk yardım hattı numarasını kolayca erişilebilir tutmaya çağırdı.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar