Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaShashi Tharoor, Hindistan Cumhurbaşkanının 1975 Acil Durumunu Gündeme Getirdiği Yönündeki Konuşmasını Eleştirdi

Shashi Tharoor, Hindistan Cumhurbaşkanının 1975 Acil Durumunu Gündeme Getirdiği Yönündeki Konuşmasını Eleştirdi

Kongre Milletvekili Shashi Tharoor Perşembe günü Cumhurbaşkanı Droupadi Murmu’nun her iki Meclisin ortak oturumunda yaptığı konuşmada, güncel konulardan bahsetmediğini söyleyerek memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Tharoor, Cumhurbaşkanının konuşmasında “acil durum” konusunu gündeme getirmenin mantıksız olduğunu ve bugünün sorunları hakkında konuşması gerektiğini söyledi.

“49 yıl sonra adreste Acil Durumdan bahsetmenin bir mantığı yoktu. Bugünün sorunları hakkında konuşmalıydı. NEET sınavı veya işsizlik hakkında hiçbir şey duymadık…Manipur kelimesi Başkan Murmu veya Başbakan Modi’den gelmedi. Hindistan-Çin sınırı gibi konular ele alınmalıydı…”Dedi Tharoor.

25 Haziran 1975’te dönemin Başbakanı Indira Gandhi, 21 aylık olağanüstü hal ilan etti. Bu yıl, Hindistan’ın siyasi tarihinin en tartışmalı dönemlerinden biri olarak kabul edilen Olağanüstü Halin 50. yıldönümü.

“18. Lok Sabha’nın yeni seçilen tüm üyelerine en içten tebriklerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum. Hepiniz ülkenin seçmenlerinin güvenini kazandıktan sonra buraya geldiniz. Çok az insan ülkeye ve halka hizmet etme ayrıcalığına sahip. Görevlerinizi önce milletin ruhuyla yerine getireceğinize ve 140 crore vatandaşının isteklerini yerine getirmede bir araç olacağınıza inancım tamdır ” dedi. ANİ

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar