Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAfrikaSudan Ordusu Şefinin Oğlu Trafik Kazası Sonrası Öldü: Türk Medyası

Sudan Ordusu Şefinin Oğlu Trafik Kazası Sonrası Öldü: Türk Medyası

Yerel basında Cuma günü çıkan haberlere göre, Türkiye’de meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Sudan ordusu şefi ve fiili lideri Abdel Fattah Al Burhan’ın oğlu hastanede öldü.

Mohammed Fattah Al Burhan Rahmane, Mart ayında Türkiye’nin başkenti Ankara’da motosikletine binerken bir servis aracıyla çarpıştı ve bisikletinden birkaç metre uzağa atıldı.

Yoğun bakıma alındığı bir hastaneye nakledildi. Özel DHA haber ajansının Cuma günü bildirdiğine göre, hastanede öldü.

Abdülfettah El Burhan liderliğindeki Sudan ordusu ile eski yardımcısı Muhammed Hamdan Dağlo’nun paramiliter Hızlı Destek Güçleri arasındaki şiddetli çatışma ülkeyi bir yıldan fazla bir süredir parçaladı.

Savaş, Birleşmiş Milletler’in “dünyanın en büyük yerinden edilme krizi” olarak adlandırdığı yerde on binlerce insanı öldürdü ve milyonlarca insanı evlerini terk etmeye zorladı.

Aynı zamanda akut gıda kıtlığını ve kuzeydoğu Afrika ülkesi halkını açlık riski altında bırakan insani bir krizi tetikledi.

Geçen yıl Kasım ayında, Somali cumhurbaşkanının oğlu Türkiye’de de ölümcül bir trafik kazasına karışmıştı.

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Muhammed’in oğlu Muhammed, kullandığı otomobilin İstanbul’da bir motosiklet teslimatçısıyla çarpışması sonucu bir Türk mahkemesi tarafından ihmalkarlıkla ölüme neden olmaktan suçlu bulundu.

İki çocuk babası Yunus Emre Göcer, altı gün sonra hastanede hayatını kaybetti.

Ocak ayında bir Türk mahkemesi, savcıların altı yıla kadar hapis cezası talep etmesine rağmen, teslimat sürücüsünü yanlışlıkla devirip öldürdüğü için Muhammed’e 1.000 dolardan az para cezası verdi.

Türkiye, son 10 yıldır Somali ile yakın ilişkiler içerisindedir ve Afrika Boynuzu ülkesinin önde gelen ekonomik ortağıdır.

İki ülke de yakın askeri bağlara sahip.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar